GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-02-2020 23:01   Güncelleme : 10-02-2020 23:01

35 Yıllık Meslek Tecrübesi : Avukat Aydın Aydar

1987’den beri meslekte faaliyet gösteren Avukat Aydın Aydar’ın Başakşehir’deki bürosuna gelerek keyifli ve eğitici bir söyleşi yaptık.

35 Yıllık Meslek Tecrübesi : Avukat Aydın Aydar

 

 

Öncelikle kendinizi tanıtabilir misiniz?

1962 Siirt doğumluyum. 1982’de girdiğim İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1986’da mezun oldum. İmar Bankası’nda hukuk müşavirliği sonrasında Vakıflar bankası baş hukuk müşavirliği pozisyonunda uzun yıllar çalıştım. Ardından Hedef Holding’te yine uzun yıllar hukuk direktörü ve icra kurulu üyesi pozisyonunda çalıştım. Şimdi ise sayısı sürekli değişmekle birlikte 20-25 arkadaşla birlikte çalıştığımız Aydar Hukuk’ta kurucu avukat pozisyonunda çalışıyorum.

Aydın Bey başarılı bir avukat olmanın sırrı nedir?

Avukatlık özelinde değilde aslında her meslekte başarılı olmanın sırrı sevdiğin işi yapmaktır eğer mesleğini seviyorsan başarı kaçınılmazdır. Genç avukat meslektaşların bu konuda problemleri olduğunu görüyorum,duyuyorum. Avukatlık, savcılık veya hakimlik statü için, ego mastürbasyonu için icra etmek gerçekten size başarı sağlamaz, seviyorsan yapacaksın. Büyük oğlum Murat’a hukuk fakültesini tercih etmeden önce  hatta mesleğe başlarken bile hep söylediğim bu işi severek yapması. Keza diğer oğlum Eren’de şuan hukuk fakültesinde okuyor onada hep söylüyorum sevebileceksen bu işi yap diye.

Sizce Avukatlığın zor yanları nelerdir?

Yargılama sürelerinin uzunluğu büyük bir sorun. Meslek hayatımda bu sorundan dolayı milyonluk alacaklarını uzun yıllar alamadıklarından batan insanlar, uzun yıllar boşanamayan çiftler gördüm ve bu durum gerçekten hem biz avukatlar hem de müvekkillerimiz açısından büyük bir problem. Şu zaman için konuşacaksam gerçekten yeni meslektaşların işi çok zor aşırı derecede bir avukat enflasyonu var ve bu yüzden meslektaşlar maalesef sömürülerek çalışmak zorunda bırakılıyor ve buna rağmen her yere üniversite her yere hukuk fakültesi açılmaya devam ediyor son düzenlemelerde gelen avukatlık sınavının bu durumun önüne ne kadar geçebileceğini ise zamanla görücez.

Devamı gelecek sayıda.

Boşanma Avukatı