Şahin Zülfükarlı Kimdir?

Şahin Zülfükarlı Kimdir?

Şahin Zülfükarlı Kimdir?
Şahin Zülfükarlı Kimdir? Newstanitim

 

Türk sanayi dünyasının en genç isimleri arasında olan ve yatırımlarına hız kesmeden devam eden Şahin Zülfükarlı, 1994 yılında Azerbaycan’da dünyaya geldi. Küçüklüğünden beri hayalini kurduğu ülke olan Türkiye’ye 2010 yılında geldi. Ailesinden uzakta olduğu dönemde Marmara Üniversitesi Turizm bölümünü ve Bilgi Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünü bitirdi. Ayrıca Zülfükarlı Holding’in demir çelik sanayisindeki yatırımlarını takip etti.

Sönmezler Metal’in başına geçen Şahin Zülfükarlı; firmayı boru ve kutu profil ürün grubunda hatırı sayılır bir konuma ulaştırdı. 10 farklı üretim hattına sahip olan firma, günlük 15 bin ton barajını aşarak büyük bir verimlilik sağladı. Avrupa Birliği’nin ve Amerika’nın getirdiği kısıtlamalara rağmen şirketin karlılık oranı azalmadı ve iş adamı oyunu kuralına göre oynamaya devam edeceklerini söyledi.

Zülfükarlı İnşaat markası ile İstanbul’da çalışma merkezleri inşa eden Şahin Zülfükarlı, ticari hayatı canlandıracak projelere devam edeceklerini belirtti. Öncelikle amaçlarının ofis alanındaki prestijli alan açığını kapatmak olduğunu, Kozyatağı ve Bağdat Caddesi projelerinden sonra konuta yönelebileceklerini ifade etti.

Marmaris’te bulunan Selimiye Big Poseidon Boutique Otel ile ilgili konuşan Şahin Zülfükarlı; “Turizme mutlaka girmeliydik. Sektöre umduğumuzdan daha kısa sürede adapte olduk. Sektörün hareketlenmesiyle birlikte yeni otel projelerimizi de hayata geçirmeyi düşünüyoruz. Turizme yapılan yatırımın karşılıksız kalmayacağını düşünüyoruz” şeklinde açıklama yaptı.

Yaratıcı fikirlere açık olan ve ekibinden gelen fikirleri değerlendiren Şahin Zülfükarlı, her adımını tüm kriterleri değerlendirdikten sonra atıyor. Pazar ve müşteri eğilimlerini baz alarak yatırım kararına varan Zülfükarlı, onay verdiği projeleri yerinde takip ediyor ve sahipleniyor. Rutin bir şekilde şantiyeleri gezen iş adamı, işçileri sohbet ediyor ve onların sorunları ile yakından ilgileniyor.

Kültürlerarası bir çeşitliliğe sahip yemek mekanının olmadığını ve bu alanda yatırımın gerekli olduğunu gören Şahin Zülfükarlı, 555-IST projesi ile gıda sektörünü salladı. Merkezi İstanbul’da olan mekânın, zamanla Anadolu’ya açılması hedefleniyor. Bu proje için Zülfükarlı, 200 milyarı gözden çıkardığını söylüyor. Aile hayatı da merak konusu olan Şahin Zülfükarlı, Azeri sevgilisi ile Çırağan Sarayı’nda evlendi ve İstanbul’da yaşıyor.

 

 

 

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Milli Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı Harekatı'nın 6'ıncı gününde 550 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı
Milli Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı Harekatı'nın 6'ıncı gününde 550 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı
KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı'nın karşı çıktığı Barış Pınarı Harekatı'na sosyalist Venezüella destek verdi
KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı'nın karşı çıktığı Barış Pınarı Harekatı'na sosyalist Venezüella destek verdi