GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-03-2020 08:10   Güncelleme : 04-03-2020 08:10

Alman basını, 'İdlib'de 7 yıldır başaramadığımızı başardılar' deyip Türkiye'ye övgü yağdırdı

Alman Der Spiegel dergisinde yayımlanan İdlib analizinde, Esed rejiminin 9 yıldır ilk defa bu kadar kayıp verdiği belirtilerek, 'Türkiye, Suriye-Rusya koalisyonuna büyük bir saldırı düzenliyor ve Batı'nın yedi yıldır başaramadığı bir şeyi başarıyor' denildi.

Alman basını, 'İdlib'de 7 yıldır başaramadığımızı başardılar' deyip Türkiye'ye övgü yağdırdı

Alman Der Spiegel dergisi İdlib'i konu alan bir analiz yayımladı. Analizde, Esed rejiminin iç savaşın çıktığı 2011 yılından bu yana ilk defa bu kadar büyük kayıp verdiği belirtildi. Öte yandan analizde, Türkiye'nin, Suriye-Rusya koalisyonuna büyük bir saldırı düzenlediği belirtilerek, "Batı'nın 7 yıldır başaramadığı bir şeyi başarıyorlar" diyerek Türkiye'ye övgü yağdırdı.

"TÜRKİYE BATI'NIN 7 YILDIR BAŞARAMADIĞINI BAŞARIYOR"

Almanya'da yayın yapan haftalık Der Spiegel dergisinde, Suriye'nin İdlib kentinde artan gerilime dair bir analiz yayımladı. Analizde, Avrupa'ya ve ABD'nin eski Başkanı Barack Obama'ya sert eleştiriler getirildi. Rusya'nın 1 milyon insanı bombaladığı aktarılan yazıda, "Şimdi Türkiye, Suriye-Rusya koalisyonuna büyük bir saldırı düzenliyor ve Türkiye, Batı'nın yedi yıldır başaramadığı bir şeyi başarıyor" denildi.

"ERDOĞAN SALDIRDI, RUSYA SESSİZ KALDI" BAŞLIĞIYLA VERİLDİ

Christoph Reuter tarafından kaleme alınan "Erdoğan saldırdı, Putin sessiz kaldı" başlıklı yazıda, "İlk olarak Rus hava kuvvetleri 1 milyon sivili bombaladı. Şimdi Türkiye, Suriye-Rusya koalisyonuna büyük bir saldırı düzenliyor. Ve Türkiye, Batı'nın yedi yıldır başaramadığı bir şeyi başarıyor" denildi.

"SONUNDA BUNU YAPAN TÜRKİYE OLDU"

Analiz yazısında, Avrupa'nın, İnsani İşlerden Sorumlu Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreter Yardımcısı Mark Lowcock'un "İdlib kan gölüne dönecek" uyarısına rağmen hiçbir şey yapmadığı hatırlatılarak, "Sonunda bunu yapan Türkiye oldu" denildi.

TÜRKİYE'NİN YERLİ SİLAHLARI ÖVÜLDÜ

Christoph Reuter, Türkiye'nin milli ve yerli silah hamlesini de ele aldı. İdlib'de rejime yapılan operasyonların yerli üretim son teknoloji silahlarla yapıldığını belirterek Esed güçlerine verilen hasarı rakamlarla anlattı.

Rusya Savunma Bakanlığı, Rus askeri polisinin Serakib'e gönderildiğini açıkladıRusya Savunma Bakanlığı, Rus askeri polisinin Serakib'e gönderildiğini açıkladı Serakib nerede? Serakib haritası ve konumuSerakib nerede? Serakib haritası ve konumu MSB, Bahar Kalkanı Harekatı'nda rejim hedeflerinin vurulduğu yeni görüntüleri paylaştıMSB, Bahar Kalkanı Harekatı'nda rejim hedeflerinin vurulduğu yeni görüntüleri paylaştı Rus gazeteci, Kremlin Sözcüsü Peskov'a açık açık sordu: Türk ve Rus orduları arasında çatışma riski var mı?Rus gazeteci, Kremlin Sözcüsü Peskov'a açık açık sordu: Türk ve Rus orduları arasında çatışma riski var mı? Bahar Kalkanı Harekatı nedir? Bahar Kalkanı Harekatı ne zaman başladı? Bahar Kalkanı Operasyonu anlamı ne?Bahar Kalkanı Harekatı nedir? Bahar Kalkanı Harekatı ne zaman başladı? Bahar Kalkanı Operasyonu anlamı ne? İdlib haberleri ve İdlib son dakika gelişmeleri için tıkla

Haber Videosu

: Alman basını, 'İdlib'de 7 yıldır başaramadığımızı başardılar' deyip Türkiye'ye övgü yağdırdı.