Koronavirüsün derinden etkilediği havacılık sektöründe ilk iflas İngiliz Flybe'den geldi

Havacılık sektörünü derinden etkileyen koronavirüs salgını sonrası ilk iflas geldi. Virüs öncesi mali krize giren İngiliz hava yolu şirketi Flybe, virüsle artan ekonomik buhran sonrası tüm uçuşlarını durdurarak iflas etti.

Koronavirüsün derinden etkilediği havacılık sektöründe ilk iflas İngiliz Flybe'den geldi
Koronavirüsün derinden etkilediği havacılık sektöründe ilk iflas İngiliz Flybe'den geldi

Haberler.com/Dış Haberler

Koronavirüs tüm dünyada hızla yayılmaya başlarken, havacılık sektörünü de derinden etkiledi. Dünya genelinde virüsle mücadele edilmeye çalışılırken havacılık sektöründe ilk iflas geldi. İngiltere'nin en önemli hava yolu şirketlerinden olan Flybe, yaşadığı mali zorluklar sonrası iflas etti. Tüm uçuşlarını ve operasyonlarını durduran Flybe, kısa süre içerisinde kapanacak. İngiliz hükümeti şirketin düştüğü mali zorlukların koronavirüs öncesi oluştuğunu duyurdu. Koronavirüsle daha da yükselen olumsuz durum sonrası şirket iflas bayrağını çekti.

"LÜTFEN HAVALİMANINA GELMEYİN"

Geçtiğimiz hafta Perşembe günü yolcularına bir mesaj gönderen Flybe yetkilileri, "Eğer uçuşunuzu Flybe ile yapacaksanız, lütfen havalimanına gelmeyin. Operasyonlarımızın durması sonucu uçuşlarımız gerçekleşmeyecek ve şirketimiz, aldığınız biletler için alternatif bir program uygulamayacak" ifadelerini kullanarak uçuşların durdurulduğunu duyurdu.

KORONAVİRÜS ÖNCESİNDE MALİ SIKINTIYA GİRDİ

1979 yılında kurulan Flybe, bir süredir mali sıkıntılarla mücadele ediyordu. İngiltere hükumetiyle Ocak ayında yaptığı mali durum ve uçuş operasyonlarıyla ilgili toplantı sonrası faaliyetine devam kararı alsa da, geçen sürede herhangi bir düzelme olmaması nedeniyle bu kararı almak zorunda kaldı.

Konuyla ilgili İngiliz hükumetinden yapılan açıklamada, "Flybe'nin mali sıkıntıları uzun zamandır devam ediyor ve her şey kayıt altında. Şirket bu durumu, koronavirüs vakasından önce yaşamaya başladı" ifadelerini kullandı.

FLYBE PERSONELİNİN İŞ BULMASI İÇİN DESTEK SAĞLANACAK

Yetkililer ayrıca, sadece Flybe'nin uçtuğu ve İngiltere'deki diğer hava yolu şirketlerinin rotalarında bulunmayan güzergahların, şirketlerle görüşülerek yeniden düzenlenmesi için acil toplanma kararı aldı. İngiltere Ulaştırma Bakanlığı da Flybe'nin kapanması sonucu mağdur duruma düşecek olan personelin kısa süre içerisinde yeni iş bulması için gerekli desteğin sağlanacağını belirtti.

Corona virüs belirtileri neler? Corona virüs tedavisi nedir? Korona virüs belirtileri neler?Korona virüs belirtileri ve tedavisi!Corona virüs belirtileri neler? Corona virüs tedavisi nedir? Korona virüs belirtileri neler?Korona virüs belirtileri ve tedavisi! Koronavirüsten korunma yolları nelerdir? Coronavirüsten nasıl korunulur?Koronavirüsten korunma yolları nelerdir? Coronavirüsten nasıl korunulur? Koronavirüs hangi ülkelerde görüldü? Koronavirüsten kaç kişi öldü? Coronavirüs görülen ülkeler ve koronavirüsten ölenlerin sayısı!Koronavirüs hangi ülkelerde görüldü? Koronavirüsten kaç kişi öldü? Coronavirüs görülen ülkeler ve koronavirüsten ölenlerin sayısı! Koronavirüs nedir? Corona virüs nasıl ortaya çıktı, ilk nerede görüldü? Koronavirüs türleriKoronavirüs nedir? Corona virüs nasıl ortaya çıktı, ilk nerede görüldü? Koronavirüs türleri Koronavirüs kaç can aldı? Hangi ülkede kaç kişi koronavirüs nedeniyle öldü?Koronavirüs nedir? Coronavirus belirtileri nelerdir? Koronavirüs tedavisi nasıl yapılır? Koronavirüs hakkında merak edilenler ve sıkça sorulan sorular

Haber Videosu

: Avrupa'da bir hava yolu şirketi daha iflas etti
Koronavirüs İngiltere Ekonomi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Milli Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı Harekatı'nın 6'ıncı gününde 550 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı
Milli Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı Harekatı'nın 6'ıncı gününde 550 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı
KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı'nın karşı çıktığı Barış Pınarı Harekatı'na sosyalist Venezüella destek verdi
KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı'nın karşı çıktığı Barış Pınarı Harekatı'na sosyalist Venezüella destek verdi