betgram kalebet

Suudi Arabistan'ın koronavirüsten dolayı umreyi yasaklamasından sonra Kabe boş kaldı

Geçtiğimiz günlerde Suudi Arabistan'ın koronavirüs nedeniyle ülke dışından yapılacak umre ziyaretlerini yasaklama kararının ardından kendi vatandaşlarına da umreyi yasaklamasıyla Kabe'nin bulunduğu Mescid-i Haram boş kaldı.

Suudi Arabistan'ın koronavirüsten dolayı umreyi yasaklamasından sonra Kabe boş kaldı
Suudi Arabistan'ın koronavirüsten dolayı umreyi yasaklamasından sonra Kabe boş kaldı

Suudi Arabistan hem ülke dışından hem de kendi vatandaşlarına karşı umreyi yasaklayınca Müslümanların kıblesi Kabe ve çevresinde görevliler haricinde kimse kalmadı.

Suudi Arabistan resmi ajansı SPA'nın, İçişleri Bakanlığına dayandırdığı habere göre, salgının yayılmasını engelleme kapsamında Suud vatandaşları ve ülkede ikamet edenlerin umre ziyaretlerinin geçici olarak durdurulmasına karar verildi.

MESCİD-İ NEBEVİ ZİYARETLERİ DE YASAKLANDI

Kararın sürekli gözden geçirileceği ve gereklilik halinin ortadan kalkmasıyla umre ziyaretlerinin yeniden başlayacağı aktarıldı. Haberde, ülke dışından yapılacak umre ve Mescid-i Nebevi ziyaretlerinin yanı sıra virüsün yayılma tehdidi altındaki ülkelerden gelen turistler için giriş vizelerinin askıya alınması kararının da geçerliliğini koruduğu kaydedildi.

KABE BOŞ KALDI

Suudi Arabistan'ın aldığı bu kararın ardından Müslümanların kıblesi ve kutsal mekanı Mescid-i Haram en sakin günlerini yaşıyor. Kabe'nin içinde görevliler haricinde kimse bulunmazken Mescid-i Hara'ın boş halinin fotoğrafı sosyal medyada da çokça paylaşılıyor.

NE OLMUŞTU?

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığından 27 Şubat'ta yapılan açıklamada, Kovid-19 salgını sebebiyle umre ve Mescid-i Nebevi ziyaretlerinin geçici olarak askıya alındığı duyurulmuştu. Suudi Arabistan'da ilk koronavirüs vakası 2 Mart'ta Bahreyn üzerinden İran'dan gelen 1 kişide görülmüştü.

Suudi general yaptığı tespitle alay konusu oldu: Erdoğan, koronavirüsü Arabistan'a yaymaya çalışıyorSuudi general yaptığı tespitle alay konusu oldu: Erdoğan, koronavirüsü Arabistan'a yaymaya çalışıyor Koronavirüs kaç can aldı? Hangi ülkede kaç kişi koronavirüs nedeniyle öldü?Koronavirüs nedir? Coronavirus belirtileri nelerdir? Koronavirüs tedavisi nasıl yapılır? Koronavirüs hakkında merak edilenler ve sıkça sorulan sorular

Haber Videosu

: Suudi Arabistan, koronavirüs nedeniyle umre ziyaretlerini yasakladı!
Suudi Arabistan Dünya
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Burak Önal: 'Google dolandırıcılarına dikkat'
Burak Önal: 'Google dolandırıcılarına dikkat'
İnternet sitesi kuracaklar dikkat
İnternet sitesi kuracaklar dikkat