betgram kalebet

Akut Tonsillit Nedir, Nasıl Tedavi Edilir?

Akut tonsillit halka arasında bademcik iltihabı olarak bilinen bir rahatsızlıktır.

Akut Tonsillit Nedir, Nasıl Tedavi Edilir?
Akut Tonsillit Nedir, Nasıl Tedavi Edilir? Yeni Kalem

Akut tonsillit halka arasında bademcik iltihabı olarak bilinen bir rahatsızlıktır. Genellikle çocuklarda görülen bu rahatsızlığa virüsler neden olmaktadır. Nadiren de olsa gençlerde ve yetişkinlerde de görülebilen bu durumun oldukça bariz izlenebilen belirtileri söz konusudur. Bademcik iltihaplanması sonucu boğaz kaşıntısı, boğaz ağrısı, yutma güçlüğü, yüksek ateş, öksürük gibi birçok farklı belirti görülmektedir. Çocuğunuzda veya kendinizde bu belirtilere rastlandığınızda acil olarak hekimine başvurmanız gerekmektedir. Erken tanı ve tedavi ile 3 ila 4 gün arasında tedavi edilen bu sorun eğer hekime danışılmazsa 2 haftadan da uzun süre vücutta kalabilir ve atılamaz. En doğru tedavi hekiminiz tarafından sizlere verilecek olan tedavidir.  

 hepsaglik.net sitesine giriş yaparak hastalığa dair belirtiler ve tedavi süreçleri hakkında çok daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kadınlarda Sık Rastlanan Hastalıklar

Bazı hastalıklar yaş ve cinsiyet ayrımı yapmazken bazı hastalıklar sadece kadınlarda görülmektedir.

Özellikle gebelik süreci kadınlara özel yaşanılan en zorlu ve önemli süreçlerdendir. Bu süreçte kadınların birçok farklı sorunla aynı anda baş edebilmesi gerekmektedir. Bebeklerinin sağlıklı olarak dünyaya geliyor olması anne adaylarının hamilelik sürecinde kendisine ne denli iyi baktığı ile alakalıdır. Bu süreçte anne adaylarını zorlayan bazı sağlık sorunları ortaya çıkabilmektedir ancak bu sorunların hepsi doğum ile birlikte kısa sürede ortadan kaybolmaktadır. Hafta hafta gebelik takibi ile hem daha kolay bir hamilelik yaşanmakta hem de sağlıklı bebekler dünyaya gelmektedir. Tüm bunları en doğru şekilde takip edebilmek için Hep Sağlık sağlık sitesi ile tanışabilirsiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Burak Önal: 'Google dolandırıcılarına dikkat'
Burak Önal: 'Google dolandırıcılarına dikkat'
İnternet sitesi kuracaklar dikkat
İnternet sitesi kuracaklar dikkat