betgram kalebet

Gaziantep Vajinismus Tedavisi

Vajinismus rahatsızlığı kadınlarda en sık rastlanılan kadın hastalıklarından birisidir.

Gaziantep Vajinismus Tedavisi
Gaziantep Vajinismus Tedavisi Yeni Kalem

Vajinismus rahatsızlığı kadınlarda en sık rastlanılan kadın hastalıklarından birisidir. Biyolojik açıdan hiçbir nedeni olmayan ve tüm nedenlerinin psikolojik olduğu büyük ölçüde bilinmektedir.  Vajinismus ile karşı karşıya kalan kadınlarda, cinsel ilişki esnasında vajina kasları kasılmakta ve penisin vajinaya girişi engellenmektedir. Bu vajinanın dar ya da küçük olması ile alakalı olan bir rahatsızlık değildir. Durum tamamen kadınların aslında cinsel birleşme için istekli olsalar da, istem dışı kasılmaları sonucu bu durumu yaşamalarından kaynaklanmaktadır.

Vajinismus nedenlerine bakıldığında yapısal nedenlerden daha çok psikolojik nedenler karşımıza çıkmaktadır. Daha çok korkular sonucunda abu kasılmalar meydana gelmektedir. Yoğun aile baskısı, ilk gece korkusu, gebelik korkusu, istismar ve tecavüz yaşayan kadınlarda rastlanan travmalar gibi sorunlar vajinismusa neden olmaktadır. Ve bu rahatsızlık terapiler yardımı ile % 100 olarak tedavi edilebilir olarak değerlendirilmektedir.

Gaziantep Üroloji Uzmanlarından Dr. Murat Mermerkaya, kadınların sıklıkla karşılaşmış olduğu bu sorun üzerine çok başarılı teşhis ve tedaviler uygulamaktadır. Sizlerde drmuratmermerkaya.com adresi üzerinde hekimimize ait olan web sayfasına giriş yapabilirsiniz. Hekimimizi ve almış olduğu eğitimleri daha yakından inceleyebilir ve iletişim bilgileri aracılığı ile randevu talep edebilirsiniz.

Erkek Kısırlık Nedenleri

Erkeklerde görülen kısırlık nedenlerinin başında Varikosel rahatsızlığı gelmektedir. Bununla birlikte Azospermi sorunları da kısırlık nedenlerindendir. Bu tür rahatsızlıklarda teşhis ve tedavi süreci oldukça önemlidir. Bunun için üroloji uzmanımızla iletişime geçebilirsiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Burak Önal: 'Google dolandırıcılarına dikkat'
Burak Önal: 'Google dolandırıcılarına dikkat'
İnternet sitesi kuracaklar dikkat
İnternet sitesi kuracaklar dikkat