betgram betgram

Arıza Tespit Cihazı Ne İçin Kullanılır

Araç arıza tespit cihazı diğer bir adıyla OBD cihazı, arabanın OBD soketi üzerinden elektronik kontrol ünitesine bağlanarak araç sahibine veya tamir teknisyenine araç hakkında bilgi vermeye yarayan sistemdir.

Arıza Tespit Cihazı Ne İçin Kullanılır
Arıza Tespit Cihazı Ne İçin Kullanılır Yeni Kalem

 Araç arıza tespit cihazı diğer bir adıyla OBD cihazı, arabanın OBD soketi üzerinden elektronik kontrol ünitesine bağlanarak araç sahibine veya tamir teknisyenine araç hakkında bilgi vermeye yarayan sistemdir. Arıza tespit cihazı arıza bilgisi dışında bazı sistemlerin durumları hakkında bilgi verebilmektedir. 1980’lerdeki versiyonu olan araç içi bilgisayar modelinden bu yana gelişmiş ve bilgi verme kapasitesi oldukça artmıştır. OBD ‘nin eski versiyonu sadece basit bir arıza lambası yaktırarak ayrıntı bilgisi vermiyordu. Modern OBD2 ‘lerde ise gerçek zamanlı bilgi akışı mümkün olup oluşan arızalar hakkında ayrıntılı bilgi ve nokta atışı tespitler yapabilmeye olanak sağlamaktadır. Ayrıca oluşan arızaları kayıt altına alınarak hafızasında saklayabilmektedir.

Nitro mekatronik olarak sizlere En iyi arıza tespit cihazını sunarak yanı sıra sunduğumuz cihazların sadece arıza tespiti yapmayıp servis işlemleri ve aracınızın üzerindeki herhangi bir modülün adaptasyonunuda sağlar.

Arıza tespit cihazlarının satışını ve teknik desteğini verdiğmiz sektörde 11.yılımız olması ve giderek farklı hedef kitlelere ulaşmaktan gurur duyuyoruz.

Nitro Mekatronik arıza tespit cihazları konusunda sektörde kendini ispatlamıştır. Almanya’dan Launch, Çin’den Autel, İtalya’dan Magicmotorsport, İngiltere’den Autodata gibi uluslararası şirketlerle resmi çalışmalarımız mevcuttur. Ayrıca 11 faklı firmanın resmi distribütörlüğünü yapmaktadır. Binek, hafif ticari, ağır vasıta, marine deniz grubu ve ecu programlama cihazlarında sektörde en başarılı ve güncel cihazlar Nitro Mekatronik firmasında bulunmaktadır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Burak Önal: 'Google dolandırıcılarına dikkat'
Burak Önal: 'Google dolandırıcılarına dikkat'
İnternet sitesi kuracaklar dikkat
İnternet sitesi kuracaklar dikkat