betgram betgram

Android Nasıl Bir İşletim Sistemidir?

Android ve iOS işletim sistemlerinin egemen olduğu mobil cihaz sektöründe, gün geçtikçe Android veri tabanının popülerliği daha çok artmaktadır.

Android Nasıl Bir İşletim Sistemidir?
Android Nasıl Bir İşletim Sistemidir? Yeni Kalem

 Android ve iOS işletim sistemlerinin egemen olduğu mobil cihaz sektöründe, gün geçtikçe Android veri tabanının popülerliği daha çok artmaktadır. Bunun sebebi olarak Android sistemli cihazların her geçen gün kendilerini yenileyebilmeleri ve müşterilerine en güncel uygulamaları sunabilmesi yatmaktadır. Öyle ki mobil cihazlara getirilen yeni sürümlerle beraber uygulamalar ve oyunlar bazında Android kullanımı daha pratik bir hale gelmiştir. Ayrıca Google Play Store adını taşıyan mağaza uygulaması, Android işletim sistemini kullanan milyonlarca müşterisine ücretsiz programlar indirme şansını sunmaktadır. Bu yüzden Android sistemi verimli ve düşük maliyetli kullanılabilen bir altyapıya sahiptir.

 Android Cihazların Güvenliği Nasıl Korunmaktadır?

Android işletim sistemi, Linux adı verilen altyapının çekirdek malzemelerini kullanmaktadır. Yani gücünü bu veri tabanına bağlayarak çalışır. Bu yüzden mobil cihazların güvenlik sorunları Linux şirketi tarafından sağlanmaktadır. Şirketin sunduğu uçtan uca şifreleme yöntemi sayesinde güvenlik açıkları en aza indirilmiştir. Mağazada ücretsiz olarak sunulan nimo-tv apk, Pugb Mobile veya Angry Birds gibi uygulamaların kullanım güvenliği, tamamen şirket garantisi altındadır. Ayrıca bu tür cihazların hafızası da yine Linux adı verilen şirket tarafından geliştirilmiştir. Son olarak Android Runtime, Android Uygulama Çatısı ve Android katmanı gibi kavramlar, işletim sisteminin diğer bölümlerini oluşturmaktadır.

Android ve ios sistemlerde ne tür uygulumalar kullanabileceğinizi ve ne tür oyunla indirebileceğinizi Erdroid web sayfamıza giriş yaparak öğrenebilirsiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Burak Önal: 'Google dolandırıcılarına dikkat'
Burak Önal: 'Google dolandırıcılarına dikkat'
İnternet sitesi kuracaklar dikkat
İnternet sitesi kuracaklar dikkat