betgram kalebet

Palo Santo

Palo santo Güney Amerika’nın belirli bölgelerinde yetişen ve kutsal olarak sayılan bir ağaçtır.

Palo Santo
Palo Santo Yeni Kalem

Palo santo Güney Amerika’nın belirli bölgelerinde yetişen ve kutsal olarak sayılan bir ağaçtır. Azizlerin Ağacı ya da Kutsal Ağaç olarak bilinen Palo Santo yüzyıllar boyunca törenlerde, dualarda ve iyileşme adına bazı tedavilerde kullanılmıştır. Hem tıp alanında ilaç olarak hem de enerji temizliği ve ruh temizliği için kullanılmıştır.

Palo Santo ağacının toplanma şekli de bu ağacın kutsallığına yakışır şekildedir. Canlı Palo Santo ağaçları kesinlikle kesilmez. Ağaçlardan yere düşen parçalar ve dallar toplanır ve üç ila beş yıl kadar kurutularak sertleşmesi ve kullanıma hazır hale getirilir. Böylelikle ağaçta var olan akışkan öz reçine haline gelerek ağacın sahip olduğu o portakalımsı, limonumsu ve altınımsı hali alır.

Palo Santo Tütsü

Palo Santo’nun oralardan çıkıp tüm dünyaya ve hatta birçok eve girmesini sağlayan en güzel yanı Palo santo tütsü çeşitleridir. Halen Güney Amerika’da sürdürebilir tarım ile üretilmeye devam eden bu mucizevi bitki, sahip olduğu manevi etki ile birçok ruhsal tedavide ve dinlenme terapilerinde kullanılmaktadır.

Bu ağaç tütsü yandığı zaman nanemsi ve limonumsu bir duman bırakır. Ve duman insanların ruh halini iyileştiren, kötü enerjiden kurtularak kendinizi rahatlamış hissetmenizi sağlar. Aynı zamanda soğuk alğınlığı, grip, stres ,baş ağrıları, astım gibi bazı rahatsızlıklarda da zengin antioksidan ve fitokimyasal kaynağı olması sebebi ile oldukça olumlu etkiler yaratır. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Burak Önal: 'Google dolandırıcılarına dikkat'
Burak Önal: 'Google dolandırıcılarına dikkat'
İnternet sitesi kuracaklar dikkat
İnternet sitesi kuracaklar dikkat