betgram kalebet

MSÜ tercih sonuçları açıklandı! 2020 MSÜ mülakat ne zaman?

MSÜ tercih sonuçları için bekleyiş sona erdi. Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) tarafından sonuçların açıklanmasının ardından adaylar şimdi MSÜ mülakat tarihleri için beklemeye başladı. MSÜ fiziki yeterlilik sınavı sonrasında kabul edilen adaylar öğrenimlerine Milli Savunma Üniversitesi bünyesinde devam edecekler. Peki 2 Temmuz'da sınav sonuçları, şimdi de tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından MSÜ mülakat ve fiziksel yeterlilik ne zaman yapılacak?

MSÜ tercih sonuçları açıklandı! 2020 MSÜ mülakat ne zaman?
MSÜ tercih sonuçları açıklandı! 2020 MSÜ mülakat ne zaman?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından gerçekleştirilen Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) sınavlarının ardından 2 Temmuz 2020 tarihinde MSÜ sınav sonuçları adaylarla paylaşılmıştı. Aradan geçen sürede adaylar MSÜ tercih sonuçları için beklemeye başlarken, bu bekleyiş fazla uzun sürmedi ve MSÜ tercih sonuçları adaylarla paylaşıldı. Ancak şimdi adaylar MSÜ mülakat ve fiziksel yeterlilik sürecini beklemeye başladı. Peki MSÜ fiziksel yeterlilik sınavı ve MSÜ mülakatları ne zaman yapılacak? İşte detaylar...

MSÜ tercih sonuçları açıklandı

MSÜ tercih sonuçları "personeltemin.msb.gov.tr" internet adresinden adayların erişimine açıldı. MSÜ tercih sonuçları için bekleyen adaylar T.C. kimlik numaraları ve onay kodunu girerek tercih sonuçlarını görebilecekler.

MSÜ fiziksel yeterlilik ve mülakat ne zaman?

"MSÜ mülakat ne zaman?" ve "MSÜ fiziksel yeterlilik sınavı ne zaman?" soruları yanıt ararken bu sürecin hangi tarihler arasında gerçekleştirileceği adaylarla paylaşıldı. Buna göre Milli Savunma Üniversitesi 2020 Yılı Askeri Öğrenci Temini Seçim Aşaması Faaliyetleri 20 Temmuz - 04 Eylül 2020 tarihleri arasında yapılacak. Bu süreçte adayların "personeltemin.msb.gov.tr" adresinden duyuruları takip etmeleri gerekiyor.

MSB Milli Savunma Üniversitesi 2020 Yılı Askeri Öğrenci Temini Seçim Aşaması Faaliyetleri 20 Temmuz – 04 Eylül 2020 tarihleri arasında yapılacaktır.

MSÜ Harp Okulları ve Meslek Yüksek Okullarına başvuran adaylar, tercih ettikleri okullar ve MSÜ-2020 puan türleri göz önüne alınarak en yüksek puandan başlayarak sıralanmıştır.

Hava Harp Okulu adayları “Psikomotor Testi” ve “Öğrenci Seçme Uçuşuna” katılacakları için birinci tercihi HHO olan adaylar arasından MSÜ-2020 sayısal puanına göre en yüksek puandan başlayarak sıralanmıştır.

Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu Çağrı Esasları:

MSÜ-2020 sınavında herhangi bir puan türünden, belirlenen taban puanı geçen adayların tercihleri arasında Bando Astsubay MYO olanlar, Müzik Yeteneği ve Müzik Bilgisi Seviye Tespit Sınavına gireceklerdir. Adaylar bu haklarından feragat edebilir. Bu durum adayların diğer tercihlerini etkilemeyecektir.

MSÜ-2020 sınavında herhangi bir puan türünden, belirlenen taban puanı geçemeyen adaylardan, Güzel Sanatlar veya Konservatuar Liselerinin Müzik bölümü kaynaklı olan adaylar ile birinci tercihi Bando Astsubay MYO olan adaylardan en yüksek puan türüne göre sıralanarak belirlenen adaylar sadece Bando Astsubay MYO adayı olarak sınavlara çağrılmıştır. Bu adayların diğer tercihleri dikkate alınmayacaktır.

Müzik Yeteneği ve Müzik Bilgisi Seviye Tespit Sınavına girecek adaylar enstrümanlarını da yanlarında getirebileceklerdir. (Piyano ve bateri hariç)

Şehit / Gazi yakını olan adaylardan; taban puanın %90’ı ve fazlası olan adaylara da Şehit-Gazi Kontenjanından çağrı yapılmıştır. Gerekli belgeleri getirmeyen adayların işlemlerine Şehit/Gazi kontenjanından devam edilmeyecektir.

İkinci seçim aşamalarına aday çağrısı için okul ve puan türüne göre belirlenen taban puanları görmek için tıklayınız…

Seçim Aşaması Faaliyetlerine çağrılan adaylar, sorgulama sayfasında belirtilen tarih ve saatte Kara Harp Okulu Komutanlığı (Bakanlıklar/Ankara) adresinde hazır bulunacaklardır.

Seçim Aşaması Faaliyetleri

Hava Harp Okulu adayları için;

1’inci gün : Evrak Kontrolü, Fiziki Değerlendirme, Kişilik Değerlendirme Testi ve Fiziki Yeterlilik Testi (FYT),
2’nci gün : Psikomotor Testi,
3’üncü gün : Mülakat, Müzik Yeteneği ve Müzik Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu tercihi olan adaylar için) ve Hastane Sevk aşamalarından oluşmaktadır.

Diğer Harp Okulu ve Meslek Yüksek Okulu tercihi olan adaylar için;

1’inci gün : Evrak Kontrolü, Fiziki Değerlendirme, Kişilik Değerlendirme Testi ve Fiziki Yeterlilik Testi (FYT),
2’nci gün : Mülakat, Müzik Yeteneği ve Müzik Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu tercihi olan adaylar için).
c. Fiziki Yeterlilik Testi için tüm adayların gelirken spor kıyafeti (Eşofman, spor şortu, spor fanilası, spor ayakkabısı vb.) giyinmiş olarak gelmeleri gerekmektedir.
ç. Pazar günlerine sınav planlanmamıştır.

Adayların başvuru şartlarını taşıyıp taşımadıkları, getirecekleri belgeler üzerinden kontrol edilecektir. Adayların başvuru şartlarını taşımadıkları anlaşıldığında veya evraklarının eksik/yanlış olduğu tespit edildiğinde, temin sürecinin hangi aşamasında olursa olsun işlemleri iptal edilecektir.

Seçim aşaması faaliyetlerine gelmeden önce ilgili açıklamaları ve başvuru kılavuzunu tekrar okuyunuz ve çağrıldığınız tarihi mutlaka bir kez daha kontrol ediniz.

Kara Harp Okulu Komutanlığında sınavlar süresince adaylara su ve kumanya verilecektir.

Bu duyuru tebliğ niteliğinde olup adaylara ayrıca posta veya telefon ile sınav tarihi tebliğ edilmeyecektir.

Adayların sınavın icra edileceği yere maske ile gelmeleri gerekmektedir.

Adayların, Kovid-19 ile mücadele tedbirleri kapsamında sınavın icra edileceği yerin nizamiyesinden itibaren yapılan uyarılara uyarak belirli bir disiplin içinde hareket etmeleri, sosyal mesafeyi korumaları ve maskelerini usulüne uygun şekilde takmaları önem arz etmektedir.

MSÜ mülakatları için gerekli belgeler nelerdir?

Nüfus cüzdanı ve fotokopisi.

Diploma veya geçici mezuniyet belgesi.

MSÜ-2019 Sınav Sonuç Belgesi.

Adayların E-devlet şifreleri ile birlikte gelmeleri önem arz etmektedir.

Fiziki Yeterlilik Testine katılabilmek için;

Adayların spor yapmasında sakınca olmadığını gösteren “Durum Bildirir Tek Hekim Sağlık Raporu” (Aile hekimi, Toplum Sağlığı Merkezi, SGK ile anlaşmalı Tıp Merkezleri ve Polikliniklerden) ile sınava gelmesi gerekmektedir. Bu raporu olmayan adaylar Fiziki Yeterlilik Testine katılamayacaktır.

Adayların Muvafakat Yazısı ile sınava gelmesi gerekmektedir.

Adli Sicil Kaydı ve Kesinleşme Şerhi (Adli Kaydı Olan Adaylar ilgili belgelerini yanlarında getireceklerdir.)

Şehit / Gazi çocuğu olan adayların, bu durumlarını gösteren resmî belgelerini yanlarında getirmeleri gerekmektedir.

Adayların belgelerinin aslı ile birlikte fotokopilerini getirmeleri, asıl belgelerini teslim etmemeleri önem arz etmektedir.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ
MSU msü sonuçları msü tercih sonuçları msü mülakat msü mülakat ne zaman msü fiziksel yeterlilik 2020 msü mülakat tarihleri msü sınav sonuçları msü tercih msü tercih sonuçları 2020 msü fiziki yeterlilik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Burak Önal: 'Google dolandırıcılarına dikkat'
Burak Önal: 'Google dolandırıcılarına dikkat'
İnternet sitesi kuracaklar dikkat
İnternet sitesi kuracaklar dikkat