192.168.1.1.

Evinizde yer alan akıllı cihazları internete tanımlamak veya interneti kullanabilmek için router, modem gibi cihazları bağlamak istiyorsanız yapmanız gereken evrensel bir adres olan 1.9216811.com adresine tıklamak yeterli olacaktır.

192.168.1.1.
192.168.1.1. Yeni Kalem

Evinizde yer alan akıllı cihazları internete tanımlamak veya interneti kullanabilmek için router, modem gibi cihazları bağlamak istiyorsanız yapmanız gereken evrensel bir adres olan 1.9216811.com adresine tıklamak yeterli olacaktır. Bu adres uluslararası alanda kabul görmüş ve kullanılan bir adres olduğu için evinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz. 192.168.1.1.com adresini internet tarayıcınıza yazarak entere basmanız bu işlem için yeterli olacaktır. Enter işleminden sonra giriş sayfasına ulaşacaksınız. Giriş sayfasında kullanıcı adınız ve şifreniz istenecektir. Kullanmış olduğunuz tüm akıllı cihazların ara yüzüne erişim sağlayabilmek için kullanıcı adı ve şifrenizi kullanmak zorundasınız. Bu bilgileri biliyorsanız kolaylıkla girebilirsiniz eğer bilmiyorsanız da genel olarak kullanılan admin, admin, root, admin şifrelerini girebilirsiniz. Bu bilgiler sayesinde cihazın ara yüzüne ulaşabilirsiniz. Eğer hala cihazın ara yüzüne ulaşamıyorsanız yapmanız gereken cihazın arka tarafında yer alan kullanıcı adı ve giriş bilgilerini kullanmaktır. Bu bilgiler cihazı ilk satın aldığınızda kurulum yapabilmeniz için sizlere sunulan bilgiler olmakla birlikte değiştirilmemektedir.

 

Bu bilgileri kullanarak cihazın ara yüzüne erişim sağlayabiliyorsanız işleminize devam edebilirsiniz. Eğer hala cihazın ara yüzüne erişim sağlayamıyorsanız yapmanız gereken cihazı resetlemektir. Cihazı resetlemek oldukça basit bir işlemdir. Cihazın arka tarafında iğne deliği kadar yer alan veya bir tuş olarak bulunan reset tuşuna basmanız cihazı resetlemeniz için yeterli olacaktır. Resetleme işleminden sonra herhangi bir şekilde şifre ve kullanıcı adı istemeyeceği için işlemlerinizi kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Bu işlemleri yaparken kullanmış olduğunuz 192.168.1.1 adresi uluslararası alanda kullanılan güvenilir bir adrestir. Bu adres sayesinde evinizde bulunan tüm akıllı cihazları internet ağına bağlayabilirsiniz. Aynı zamanda internet servis sağlayıcısından almış olduğunuz hizmeti kullanabilmek için modeminizi veya internet servis bağlantı cihazını tamamlamak için bu adresi kullanmak zorundasınız

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Burak Önal: 'Google dolandırıcılarına dikkat'
Burak Önal: 'Google dolandırıcılarına dikkat'
İnternet sitesi kuracaklar dikkat
İnternet sitesi kuracaklar dikkat