GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-08-2020 14:41   Güncelleme : 05-08-2020 14:41

Ünlülerden ‘Dünya Sivaslılar Günü’ kutlamaları! O isimlerin kutlamaması dikkatlerden kaçmadı

2016 yılında dönemin belediye başkanı Sami Aydın tarafından ortaya atılan bir projeyle birlikte 5 Ağustos ‘Dünya Sivaslılar Günü’ olarak kutlandı. Sosyal medyada büyük bir ilgiyle karşılanan gün kapsamında Sivaslı olan ya da olmayan birçok isim komik gönderiler paylaşmaya başladı. Ortaya çıkan akıma ünlü isimler kayıtsız kalamadı.

Ünlülerden ‘Dünya Sivaslılar Günü’ kutlamaları! O isimlerin kutlamaması dikkatlerden kaçmadı

Yiğido olarak tanımlanan Sivaslılara özel verilen bu günde yurt içi ve yurt dışından pek çok Sivaslı sosyal medyadan eğlenceli içerikler paylaşarak kutlamalara katıldı. Sivas ilinin plaka numarası 58’den yola çıkarak 5 Ağustos olarak seçilen ‘Dünya Sivaslılar Günü’ kutlamalarına Dilan Deniz Çiçek, Farah Zeynep Abdullah ve Ahmet Kural damgasını vurdu.

DİLAN DENİZ ÇİÇEK

Dilan Deniz Çiçek
Genç neslin güzel ve başarılı isimlerinden biri olan Dilan Deniz Çiçek aslen Sivaslı. Hemşerilerinin eğlencesine ortak olmak isteyen başarılı sanatçı sosyal medya hesabından komik bir söz paylaştı. Dilan Deniz Çiçek’in gönderisinde “Bir Sivaslı sevmeden ölmeyin” notunu ekledi.

AHMET KURAL

ahmet kural
Genellikle birlikte çalışan Selçuk Aydemir, Murat Cemcir ve Ahmet Kural projelerinde sıklıkla Sivas ilini tercih ediyor. Sivas ile arasında özel bir bağ bulunan Ahmet Kural, Düğün Dernek filminden bir kareyle Dünya Sivaslılar Gününü kutlayarak Sivaslıların gönlünü kazındı. Ahmet Kural sosyal medyadan paylaştığı fotoğrafın altına “Dünya Sivaslılar Gününüz kutlu olsun” açıklamasını düştü.

FARAH ZEYNEP ABDULLAH

farah zeynep abdullah
Dünya Sivaslılar Gününü kaçırmayan ünlü isimler arasında Farah Zeynep Abdullah’ta yer aldı. 2018 yılında Ekin Koç ile başrollerini paylaştıkları ‘Bizim İçin Şampiyon’ filminden bir kareyi paylaşan güzel oyuncu Halis Karataş’a selamlarını iletti. Türk binicilik tarihine adını altın harflerle yazdıran Halis Karataş’ın hayatını konu alan filmde jokeyin eşi Begüm’ü canlandıran Farah Zeynep Abdullah, Ekin Koç ve Halis Karataş’ın fotoğrafını yayınladı. Başarılı sanatçı fotoğrafın altına “Tüm Sivaslıların ve Sivaslı hissedenlerin Dünya Sivaslılar Günü kutlu olsun” cümlelerini yazdı.

SERKAN KAYA

serkan kaya
Aslen Sivaslı olan müzik dünyasının sevilen simalarından Serkan Kaya, 5 Ağustos Sivas Gardaşlık Gününü sosyal medya hesabından kutladı. Günün coşkusunu hemşerileriyle paylaşan Kaya ”5 Ağustos Sivas Gardaşlık Günü tüm Sivaslı hemşerilerime kutlu olsun” gönderisini yayınladı.
Sivaslı Cindy lakabıyla tanınan Tülin Şahin ve her fırsatta Sivaslı olduğunu söyleyen Hadise’nin bugünü atlaması hemşerilerini sinirlendirdi. Hadise ve Tülin Şahin dışında Sivaslı ünlüler arasında; Tolga Sarıtaş, Celil Nalçakan, Emel Sayın, Çetin Tekindor, Ferman Akgül, Murat Güloğlu, İbrahim Toraman, Şansal Büyüka, Çağan Atakan Arslan (Avatar Atakan), Burak Yamantürk, Zafer Akıncı ve Cem Yılmaz yerini aldı.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ