Zeugma Antik Kenti'nde 2 bin yıl sonra nikah kıyıldı

Gaziantep’in Nizip ilçesinde bulunan Zeugma Antik Kenti'nde 2 bin yıl aradan sonra nikah töreni düzenlendi.

Zeugma Antik Kenti'nde 2 bin yıl sonra nikah kıyıldı
Zeugma Antik Kenti'nde 2 bin yıl sonra nikah kıyıldı

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Zeugma Antik Kenti'ne gelen yerli ve yabancı misafirler için oluşturulan Zeugma Karşılama Merkezi’nde kır nikah alanı oluşturan Nizip Belediyesi, Zeugma’da 2 bin yıl aradan sonra nikah işlemi gerçekleştirdi. Zeugma'da belirlenen alanda Nizip Belediye Başkanı Mehmet Sarı, tarih bölümü mezunu olan Zeynep ve İbrahim Keskin çiftinin nikahını kıyarak, çifte mutluluklar diledi.

bb28bc9e5d2cc81fe211d98e4714fbe3

Her yanı tarih kokan bu mekanda hayırlı bir işe imza atmak ve nikah kıymanın kendisine nasip olduğu için gururlu olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Sarı, "2 bin yıl aradan sonra ilk kez Zeugma'da nikah kıyılıyor. 2 bin yıl aradan sonra Zeugma'da bir ilk yaparak çiftimizin nikahını kıymak bize nasip oldu. Bu alanın ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyor ve genç çifte ömür boyu mutluluklar diliyorum" diye konuştu.

da3ea67f5644601cca2bfdc406bd7714

Tarih bölümü mezunu olan Zeynep Keskin ise, Zeugma'nın kendisinin tez konusu olduğunu belirterek, "Tarih bölümünden mezun oldum. Şu an nikahımın kıyıldığı Zeugma benim tez konumdu. Üzerinde çalışıp araştırmalar yaptığım Zeugma’da nikahımın kıyılacağı aklıma gelmezdi. Bunun için çok mutluyum bize bu imkanı sunan herkese teşekkür ederim'' dedi.

DHA

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
antik kent Zeugma Antik Kenti nikah Gaziantep
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
UC İle Benzersiz PUBG Keyfi
UC İle Benzersiz PUBG Keyfi
Burak Önal: 'Google dolandırıcılarına dikkat'
Burak Önal: 'Google dolandırıcılarına dikkat'