HJC Kaskının Koruyucu Özelliği

Hjc kask modelleri içinden bir çeşitte, kompozit fiber malzeme ile üretilmiş olan kask çeşididir.

HJC Kaskının Koruyucu Özelliği
HJC Kaskının Koruyucu Özelliği Yeni Kalem

Hjc kask modelleri içinden bir çeşitte, kompozit fiber malzeme ile üretilmiş olan kask çeşididir. Görüntüsü oldukça şık ve iç kullanım hacmi de oldukça geniştir. Ferah bir kullanım süreci sağlayan ve uzun motor sürüşlerinde hem güvenlik açısından bir emniyet sağlarken hem de sağlık açısından güvenilir bir deneyim sunar. Güney Kore'de üretimi yapılan bu kask modeli, oval kafa yapısına sahip olan bireyler için tasarlanmıştır.

Agv kask ve diğer kask çeşitlerinin iç yüzeyindeki iki farklı dış kabuk özelliği ile koruma seviyesi arttırılmıştır. Kişinin; çene, kulak yapısı, gözlük alanına, burnu, yanak ve kafa çevresini tamamı ile destekleyici ve konfor sağlayıcı bir içeriktedir.

Motor Kasklarında Sharp Testi

Motor kaskı üretimlerinde üretici firmaların aşina oldukları belirli üretim aşamaları bulunur. Bu üretim aşamalarında güvenlik testinden geçirilmeden hiçbir kask üretime ve satışa sunulmaz. Kaskların güvenlik testinden geçirilebilmesi için belirli kurumlar ile anlaşmaları bulunur. Snell ve Sharp adı verilen kaskların güvenliğini test edici kurumlardan alınan sertifikalar kaskı satın alınırken dikkat edilmesi gereken bir unsurdur. Satın almış olduğunuz kaskın sertifikaya sahip olup olmadığına dikkat etmeniz daha güvenli bir sürüş deneyimi için önemlidir.

Sharp adı verilen ve uzun süredir Birleşik Krallık'ta üretilen motosiklet kasklarının güvenliğini ölçen bir test edici kurumdur. 2007 yılında daha aktif bir şekilde biz de kullanılmaya başlanan kask üretim sürecini tamamen belgelendirici bir hale getiren ve daha objektif olunmasını sağlayan bir yapılanmadır. Üretimde bulunan her bir kask Sharp testi içerisinde 32 farklı test aşamasına tabi olurlar.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
UC İle Benzersiz PUBG Keyfi
UC İle Benzersiz PUBG Keyfi
Burak Önal: 'Google dolandırıcılarına dikkat'
Burak Önal: 'Google dolandırıcılarına dikkat'