Hakan Ferhatoğlu Kimdir?

Hakan Ferhatoğlu Türkiye’de doğdu ve lise öğrenimini 1980 yılında Robert Kolej’de tamamladı. İşletme alanında lisans (BS) ve yüksek lisans (MBA) eğitimlerini Amerika’da Boston University de aldı.

Hakan Ferhatoğlu Kimdir?
Hakan Ferhatoğlu Kimdir? Yeni Kalem

Hakan Ferhatoğlu Türkiye’de doğdu ve lise öğrenimini 1980 yılında Robert Kolej’de tamamladı. İşletme alanında lisans (BS) ve yüksek lisans (MBA) eğitimlerini Amerika’da Boston University de aldı.

Bir kaç yıl New York’da çeşitli kurumlarda çalışan Ferhatoğlu, sonrasında Türkiye’ye döndü ve bir süre Chrysler Türkiye’nin de ortağı olan aile şirketlerinde çalıştı.

90’lı yıllarında başında Nutra Slim’i kuran Hakan Ferhatoğlu, aynı zamanda Meksa Menkul Değerlerin’de kurucu ortağıydı. Sermaye piyasalarında yeni finansal ürün ve hizmetler konusunda öncü ve önemli bir rol oynadı. Hakan Ferhatoğlu 2000 yılından bu yana inşaat, arsa geliştirme ve enerji alanlarında faaliyet gösteren Yüksel Holding’in Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.
 

Halihazırda, Türkiye’nin en köklü yatırım bankacılığı şirketi Ata Yatırım’ın Dubai’deki DIFC ‘ye üye olan iştiraki Ata Invest Dubai’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürütmekte olan Ferhatoğlu, Ata Dubai’nin bölgesel bir güce sahip olması ve Türkiye ile Körfez ülkeleri arasında, güçlü şirketleri bir araya getirecek iş ve yatırım fırsatlarının değerlendirilmesi üzerine çalışmalarını sürdürmektedir.

Hakan Ferhatoğlu ayrıca Ata Gayrimenkul Geliştirme’nin Yönetim Kurulu Üyesi’dir. Ata GMG, Türkiye’de gayrimenkul geliştirme, yatırım ve danışmanlık alanlarında özellikle körfez ülkelerindeki müşterileri ile beraber faaliyet göstermektedir.

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulunda BAE, Rusya, Kazakistan, Ukrayna ve Hindistan icra yönetim komitesi üyesi olan Ferhatoğlu aynı zamanda TABA ve GİAD üyesi olup evli ve bir çocuk sahibidir ve İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İzmir'de bir kişi, 33 saat sonra enkaz altından yaralı olarak kurtarıldı
İzmir'de bir kişi, 33 saat sonra enkaz altından yaralı olarak kurtarıldı
Son Dakika: İzmir'deki depremde ölü sayısı 35'e yükseldi
Son Dakika: İzmir'deki depremde ölü sayısı 35'e yükseldi