Azerbaycan Takımı İşimizi Kolaylaştırabilir

Azerbaycan takımı Karabağ ile aynı grupta bulunan temsilcimiz Sivasspor, şu ana kadar oynana 4 maçta toplam 6 puan aldı.

Azerbaycan Takımı İşimizi Kolaylaştırabilir
Azerbaycan Takımı İşimizi Kolaylaştırabilir Yeni Kalem

Azerbaycan takımı Karabağ ile aynı grupta bulunan temsilcimiz Sivasspor, şu ana kadar oynana 4 maçta toplam 6 puan aldı. Aldığı bu 6 puanı da Azerbaycan ekibini yenerek kazanan Sivasspor, şimdi ise İspanya takımı Villareal’in karşısına çıkıyor. Buradan da 3 puan almak ve puanını 9 yapmak isteyen temsilcimiz, bununla birlikte rakibi Maccabi Tel Aviv’in puan kaybetmesini bekliyor. Maccabi Tel Aviv ise bu akşam Azerbaycan takımı Karabağ karşısına çıkacak. Bize her alanda Wonodd ile yardımcı olan Azeriler bu maçta da yardımcı olarak takımımızın gruptan çıkmasına olanak tanıyabilirler. Eğer Karabağ kendinden bekleneni yaparsa yani İsrail takımını yenerse işte o zaman lider olarak çıkma şansımız bile bulunuyor.

Sivasspor Gruptan Çıkmak İçin Avantajlı

Şu anda grubumuzda lider Villareal’in toplam 10 puanı bulunuyor. 2. Sırada yer alan İsrail ekibi Maccabi Tel Aviv ise 7 puana sahip. Sivasspor ise 10 puanla 3. Sırayı almış durumda. Karabağ takımı ise daha 4 maçta hiç puan alamadı. Eğer bu akşam Sivasspor kazanırsa puanımızı 9 yapacağız ve böylece Maccabi’nin 2 puan önüne geçeceğiz. Villareal ile aramızdaki puan farkı da 1’e inmiş olacak. Ayrıca Maccabi takımı ile Karabağ berabere kalırlarsa yine avantajlı taraf bizim kazanmamız durumunda biz olacağız. Böylece Wonodd giriş yapmaya bile gerek kalmayacak. Puanlar 10, 9 ve 8 olacak. Son maçımızda Maccabi Tel Aviv’i yenmemiz durumunda yine gruptan çıkmayı garantilemiş olacağız.

Her Şey Bizim Elimizde

Gruptaki sıralamada her şey bizim elimizde. Her ne kadar 6 puana sahip olsak bile 12 puan ile lider olarak bile çıkabiliriz. Bu noktada önce rakibimiz Villareal’den 3 puan almamız, sonrasında doğrudan rakibimiz Maccabi Tel Aviv’den de 3 puan almamız gerekiyor. En kötü senaryoyu düşünecek olursak ve bu akşam berabere kalırsak, puanımız 7 olacak. İsrail ekibi de kazanırsa puanlarını 10 yapacaklar. Son maçımız Maccabi ile ve aramızda sadece 3 puan fark olacak. Doğal olarak son maçta onları 2 farklı yenmemiz durumunda avantaj bizde olacak ve gruptan Wonodd Twitter hesabındaki paylaşımlara göre biz çıkmış olacağız. Tabii ümidimiz bu akşam bizim kazanmamızdan ve Tel Aviv’in yenilmesinden yana.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bolu Dağı’nda kar yağışı etkili oluyor!
Bolu Dağı’nda kar yağışı etkili oluyor!
Hortum çatıları uçurdu, asırlık ağaçları da kırdı...Başkan olay yerini inceledi
Hortum çatıları uçurdu, asırlık ağaçları da kırdı...Başkan olay yerini inceledi