Meral Akşener, "Çok ilginç" deyip Erdoğan'ı eleştirdi: Aynısını yaşatıyor

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Erdoğan, 28 Şubat'ta yaşadıklarının aynısını İmamoğlu'na yaşatıyor" ifadelerini kullandı.

Meral Akşener,
Meral Akşener,


İYİ Parti Lideri Akşener, yenilenecek İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde seçmenin sadece "Milli irade gaspına değil, yapılan sahtekarlığa da cevap vereceğini" belirtti.

"Aynısını birebir Ekrem İmamoğlu'na yaşatıyor, çok ilginç"

Seçimi yeniden Ekrem İmamoğlu'nun kazanacağına inandığını belirten Akşener, "Tayyip bey çalışkan insandır o çalışacak, o kendini gövdesiyle koyacak, ama buna gerek var mıydı sorusu temel sorudur. 28 Şubat'ta yaşadıklarının aynısını birebir Ekrem İmamoğlu'na yaşatıyor, çok ilginç" dedi.

Akşener, BBC Türkçe'nin de aralarında bulunduğu bir grup gazetecinin, 23 Haziran'da yenilenecek olan İstanbul seçimlerine ilişkin sorularını yanıtladı.

"Sandığa gitme oranlarında düşüş oldu"

İstanbul'un tüm ilçelerinde, 2017'deki anayasa referandumu dahil, son 3 seçime ilişkin katılım oranlarını çıkarttıklarını belirten Akşener, AKP seçmeninin yanısıra, Beşiktaş gibi CHP oylarının yüksek olduğu yerlerde de sandığa gitme oranlarında düşüş olduğuna dikkat çekti.

"Hepimiz, o seçmeni sandığa getirmeye çalışacağız"

Akşener, "Erdoğan anladığım kadarıyla kendi sandığa gitmeyen seçmenini götürmeye çalışacak. CHP, hepimiz, o seçmeni sandığa getirmeye çalışacağız" dedi.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bolu Dağı’nda kar yağışı etkili oluyor!
Bolu Dağı’nda kar yağışı etkili oluyor!
Hortum çatıları uçurdu, asırlık ağaçları da kırdı...Başkan olay yerini inceledi
Hortum çatıları uçurdu, asırlık ağaçları da kırdı...Başkan olay yerini inceledi