GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-12-2020 15:53   Güncelleme : 17-12-2020 15:53

Mobil Onay Nedir?

Mobil onay sistemi, bugün teknoloji gelişimi sayesinde çoğumuzun kullandığı akıllı telefonlardaki bankacılık sistemi ya da buna benzer resmi işlemlerde kullandığımız ve aşina olduğumuz bir sistemdir.

Mobil Onay Nedir?

Mobil onay sistemi, bugün teknoloji gelişimi sayesinde çoğumuzun kullandığı akıllı telefonlardaki bankacılık sistemi ya da buna benzer resmi işlemlerde kullandığımız ve aşina olduğumuz bir sistemdir. Resmi kurumlarda kullandığımız için çok fazla başımıza bir iş gelmemesine rağmen, zaman zaman buralarda kullandığımız telefon numaraları üzerinden dolandırılabilmekte ve kötü amaçlı reklamlara tabi kalmaktayız. Resmi yerlerde kullanmak zorunda kaldığımız telefon numaralarını, gelişen teknoloji ve internet kullanımının artması sonucu başka yerlerde de kullanmaya başladık. Uluslararası uygulamalar ya da alışveriş siteleri gibi teknolojik altyapısı olan internet sitelerinde, kayıt esnasında kendi özel numaralarımızı kullanmanın başımıza birçok iş açabileceği unutulmamalıdır. Bu tip uygulamalar kayıt esnasında kayıt sürecinin gerçekliğini onaylayabilmek için telefon onay sistemini kullanmaktadır.

Sanal Numara Kullanmanın Faydaları

Bu teknoloji hizmetini sağlayan Onaytr sitesi gibi kaliteli hizmet veren siteler üzerinden sanal numara satın alarak bu problem kökten çözümlenmiş olur. Sanal numaralara, satın alınırken çok basit, küçük birkaç kişisel veri ile kendi güvenliğimizi tehlikeye düşürmeden sahip olabilmekteyiz. Bu numaralar genellikle tek kullanımlık numara olarak sunulmaktadır. Ayrıca bu numaralar üzerinden istediğimiz kadar üyelik gerçekleştirebiliriz. Site üzerinden alınabilecek olan sınırsız sanal numara stokları ile hizmet verilmektedir. Bu şekilde yapılacak bir sanal numara satın alması ile kişisel numaralarımıza gelecek olan her türlü saldırı kötü amaçlı reklam ve buna benzer rahatsızlıklardan kurtulmuş oluruz.