betgram betgram

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan TÜSİAD'a sert sözler

Cumhurbaşkanı Erdoğan iç güvenlik birimleriyle buluştuğu iftar programında 420 sözde üst düzey teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Ekonomiye ilişkin de önemli mesajlar Erdoğan, TÜSİAD YİK Başkanı Tuncay Özilhan'ın yaptığı konuşmayı eleştirdi. Özilhan'ın konuşmasını üzüntüyle dinlediğini aktaran Cumhurbaşkanı ''Türkiye'yi içeriden vuranlara hesap sormasını bilirim'' şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan TÜSİAD'a sert sözler
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan TÜSİAD'a sert sözler cihan


 Dışardan vuran vuruyor ama içerden vuranlara günü gelir hesabını sormasını da bilirim diyen Erdoğan 'TÜSİAD niçin istihdama destek vermiyor, bunu hatırlatırım.'' ifadelerini kullandı

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi'nde iç güvenlik birimleriyle bir araya geldiği iftarda konuştu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bölücü terör örgütü başta olmak üzere, bu milletin birliğine, beraberliğine, canından aziz bildiği değerlerine kasteden katil sürülerinden, döktükleri her damla kanın hesabını misliyle sorduk, sormaya da devam edeceğiz. Sadece son 2,5 yıl içerisinde 16'sı kırmızı listeden 420 sözde üst düzey teröristi etkisiz hale getirdik." dedi.  

"Dünyanın 34 farklı ülkesinde, 78 şehitliği olan bir milletiz"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Biz, şehitleri ile yaşayan, şühedanın ölmediğine inanan, iman eden bir dinin mensuplarıyız. Biz, Macaristan'dan Japonya'ya, İngiltere'den Ürdün ve Yemen'e kadar dünyanın 34 farklı ülkesinde, 78 şehitliği olan bir milletiz. Biz, İstiklal Marşı'nda bile şehitliği arzulayan, şehitliği taltif eden, şühedanın emanetini evlatlarına hatırlatan bir toplumuz. Bunun için Türkiye, dünyanın en büyük şehitliğidir diyoruz." ifadelerini kullandı.

Daha sıkı kenetlendik

Cumhurbaşkanı Erdoğan, son FETÖ'cü hain de yargıya hesap verene kadar bu mücadeleyi sürdüreceklerini söyledi. Erdoğan, "Bizi birbirimize düşürmeye çalışanlara inat, millet olarak birbirimize daha sıkı kenetlendik." diye konuştu.

Erdoğan sözlerini şu şekilde sürdürdü:

"Kendi ülkelerinde her türlü hukuksuzluğa imza atanlar, 15 Temmuz gecesi darbecilerin kazanmasını umutla bekleyenler, bakıyorsunuz son günlerde farklı kollardan ülkemizi hedef almaya başladılar. Bu çevrelerin Türk demokrasisine gölge düşürebilmek niyetiyle ellerinden geleni ardına koymayacaklarını hepimiz gayet iyi biliyoruz."  

İstatistik cinliğine başvuran konuşması...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "TÜSİAD YİK Başkanı Tuncay Özilhan'ın buram buram demokrasi hazımsızlığı kokan, üstüne bir de Türkiye'yi karalamak için istatistik cinliğine başvuran konuşmasını üzüntüyle dinledim." dedi. 

''İçeriden vuranlara bunun hesabını sormasını da bilirim''

"Daha bir hafta önce ziyaretime geldiniz, sizlerle biz neleri konuştuk? Bir hafta geçmeden yaptıkları açıklamalara bak. Unutmayalım ki bu ülke hepimizin ortak vatanıdır. Bu dolarlar, bu avrolar sizleri kurtarmaz. Bu millet sizleri kurtarırsa kurtarır. Şunu bilin ki Türkiye'yi dışarıdan vuranlar vurmaya çalışıyor ama içeriden vuranlara bunun hesabını sormasını da bilirim."
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Milli Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı Harekatı'nın 6'ıncı gününde 550 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı
Milli Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı Harekatı'nın 6'ıncı gününde 550 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı
KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı'nın karşı çıktığı Barış Pınarı Harekatı'na sosyalist Venezüella destek verdi
KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı'nın karşı çıktığı Barış Pınarı Harekatı'na sosyalist Venezüella destek verdi