betgram betgram

Thermage Mucizesi İle Tanıştınız Mı?

Cerrahi olmayan yüz germe işlemi olan Thermage, radyo frekansı (RF) teknolojisi kullanılarak yaşlanma nedeniyle deforme olan derinin kolajen yapısının yeniden aktivasyonuna dayanır.

Thermage Mucizesi İle Tanıştınız Mı?
Thermage Mucizesi İle Tanıştınız Mı? Yeni Kalem

Radyo frekansı, yüz, çene, karın, kol, üst bacak ve kalçaların sarkmadan uygulanmasıdır. Bu frekanslar aracılığı ile ameliyat gerektirmeden yapılan estetik işlemlere de Thermage en iyi örneklerden biridir. Doktoruna ve derinin durumuna göre Thermage fiyatları şekillenir. Bu estetik uygulamasının en önemli özelliği tek seansta bile yüksek başarı sağlamasıdır. Derinin 8 mm altına kadar etki eden frekans değerleri cildin büzülmesini destekler ve bu da germe işlemini ameliyat izleri olmadan yapabilmek demektir. Bölgedeki kolajen liflerini kısaltır.

İşlemden çıkarken bile derinin son durumu % 15 oranında sıkılaştırılmış olur. Kolajen, uygulamadan yaklaşık 2 ay sonra büyümeye başlar ve etkilerini 2. aydan itibaren bir iyileşme olarak gösterir. 6 ay sonra nihai durumuna ulaşır. Uygulama esnasında sadece ufak bir ayarda sıcaklık hissedilir. Hastanın toleransına bağlı olarak, bu sıcaklık yükseltilebilir ya da azaltılabilir. Cildinizde hafif bir pembe tonda uygulama sonrası iz kalabilir. Bu uygulama 30-60 yaş arası kadın ve erkekler için uygundur.

Ameliyatsız Çözüm: Thermage

Cerrahi olmayan yüz germe işlemi olan Thermage, radyo frekansı (RF) teknolojisi kullanılarak yaşlanma nedeniyle deforme olan derinin kolajen yapısının yeniden aktivasyonuna dayanır. Mevcut kolajen yapısını besleyen ve pürüzsüz, daha elastik cildin gelişimine katkıda bulunan bu estetik uygulama ile cerrahi bir müdahale olmadan yüz germe işlemi yapılmaktadır. Şekillendirme, çene altında sarkan cildin restorasyonu ve özellikle alın, ağız ve gözlerin etrafındaki ince kırışıklıkların giderilmesi ile ilgilenir. Tabi seans kişiye göre değiştiği gibi Thermage fiyatları da uygulamanın süresine göre belirlenmektedir.

Seansın süresi 30 ile 60 dakika arasında değişmektedir. Seans sayısı kişinin ihtiyacına göre belirlenir, bazen bir seans bile yeterli olur. Uygulamanın sonuçları 3. haftadan itibaren hissedilmeye başlar, nihai görünüm 6 ay sonra ortaya çıkar. Thermage kullanarak cerrahi dışı facelift süresi 3-5 yıldır. Yaşlanma sürecine meydan okuyan, germe etkisi yaratan ve cerrahi müdahale gerektirmeden cilt kalitesini artıran oldukça etkili bir teknolojidir. Yaşla birlikte meydana gelen elastikiyet kaybıyla mücadele ederken, cilde pürüzsüz bir görünüm verir. Bir yandan da yüzün hatları belirginleşir ve yüzün ovalliği geri kazanılır.

Tüm cilt tiplerine dört mevsim uygulama imkanı veren Thermage CPT, iyileştirme işlemi gerektirmeyen ve yüz gerdirme operasyonlarının aksine çok doğal bir görünüm yaratan tek seferlik bir işlemdir. İşlem cilt yüzeyinde tahrişe neden olmaz, çünkü cildin derin tabakalarını hedef alır. Böylece hasta tedaviden hemen sonra günlük hayata dönebilir. 2002'den beri dünya çapında kullanılan teknolojisi, 1000'den fazla ülkede ve 1.000.000'den fazla hastada 2500'den fazla hekim tarafından kullanılmaktadır. FDA onaylı sistem, yalnızca Türkiye'de en özel kliniklerde ve özel eğitim alan doktorlarda uygulanmaktadır. Elbette Thermage fiyatları da bu eşsiz kalite karşısında biraz yüksek olabilir. Bu sizi geri çekmemeli, çünkü işinin ehli ve özel eğitimini almış uzmanlar tarafından yapılmalıdır.

Thermage Tedavisinden Kimler Yararlanabilir?

Cilt elastikiyetinin kaybıyla baş etmek isteyen ve daha sıkı ve pürüzsüz bir cilde sahip olan herkes bu işlemden yararlanabilir. Bu yaşlanma belirtilerini önlemek, daha genç bir ciltle yıllara dayanan oldukça etkili bir yaşlanma karşıtı stratejidir. Thermage CPT tedavisi için en uygun hastalar, ciltleri sıkıca gerilmiş olsa veya elastikiyet kaybı olmasa bile, yıllarca gençliğini korumak isteyenlerdir. Bir de yanı sıra Emsculpt uygulaması ile desteklenmesi de mümkündür.

Thermage teknolojisi, radyo frekansı enerjisini cildin daha derin katmanlarına yönlendirir. Derinin yapı taşları olan kolajen ve elastin liflerini uyararak, daha iyi kalite üretimi destekler. Cildin daha pürüzsüz, daha sıkı ve daha genç görünmesini sağlar. Oval yüz restorasyonunun etkinliği konusunda da oldukça başarılıdır. CPT yüz hatlarını toplar ve cilt hücrelerinin yaşını uyarır, önemli cilt bileşenlerini uyarır, gün içerisinde sıkılaştırıcı bir etki yaratır. Ve Emsculpt kalça bölgelerinde kas yapımını da destekleyebilecek güce sahiptir.

Thermage Tedavi Süresi Ne Kadardır?

Hastanın derisinin durumuna ve uygulama alanının boyutuna bağlı olarak uygulama 45 dakika ile 1 saat arasında sona erer. Thermage bir tedavi seansıdır. Prosedürün olumlu etkilerinin sürekliliğini sağlamak için 1,5-2 yılda seansların tekrarlanması önerilir. İşlemden hemen sonra bile, cilt daha parlak, daha taze ve daha esnek görünür. Bununla birlikte, tedavinin gerçek etkisi, cilt yeni kolajen ve elastin lifleri üretmeye başladığında, yani birkaç hafta sonra ortaya çıkmaya başlar. İşlemin nihai sonucu iki ila üç ay sonucunda tamamlanır.

Temelde vücudu gençleştirmek için kullanılan bir teknolojidir. Thermage ve Emsculpt, yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırmak ve vücut ağırlığını azaltmak için tasarlanmış bir sistemdir.Daah detaylı bilgi için https://www.drmustafakaratas.com/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Milli Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı Harekatı'nın 6'ıncı gününde 550 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı
Milli Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı Harekatı'nın 6'ıncı gününde 550 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı
KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı'nın karşı çıktığı Barış Pınarı Harekatı'na sosyalist Venezüella destek verdi
KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı'nın karşı çıktığı Barış Pınarı Harekatı'na sosyalist Venezüella destek verdi