Diş teli ve Diş Beyazlatma Fiyatları

Diş teli kullanımının iki önemli amacı vardır. İlki sağlıkken diğeri ise güzel dişlere sahip olmaktır.

Diş teli ve Diş Beyazlatma Fiyatları
Diş teli ve Diş Beyazlatma Fiyatları Yeni Kalem

 

Diş teli kullanımının iki önemli amacı vardır. İlki sağlıkken diğeri ise güzel dişlere sahip olmaktır. İçeriğimizde diş teli tedavisi, diş teli çeşitleri, şeffaf diş teli de dâhil olmak üzere, öğrenmek isteyebileceğiniz her konuya yer vereceğiz.

Her insan güzel bir gülümsemeyle, karşısındaki insanda güzel bir etki yaratmak ister. İstediğiniz etkiyi yaratmak için yapmanız gereken ise alanında uzman bir doktordan destek alarak süreci başlatmanız, tedavi sürecinde doktorun tüm dediklerine uymamız ve tedavi tamamlandıktan sonra ise eskisinden farklı olarak kendinizden emin bir şekilde en doğal halinizle gülümsemenizdir.

Diş Teli Tedavisi Hakkında Genel Bilgi

Düzensiz bir yapıda olan, birbirinin içine geçmiş ya da farklı şekil bozuklukları olan dişlerin olması gereken düz bir sıralamada olması için uygulan yönteme diş teli tedavisi denilir. Diş teli tedavisinin uygulanırken, hastanın inci gibi dişlere sahip olabilmesi için kullanılan malzemeye de diş teli adı verilmektedir.

Diş teli tedavisinin kullanım amaçları farklı olsa da kullanım amacı ameliyat olmadan, kişinin sağlığına yardımcı olmaktadır. Her ne kadar diş teli tedavisi denildiğinde akla gelen sadece güzel bir görünüm olsa da ağız ve çene sağlığının olmaması kişinin hayatını pek çok yönden etkileyecektir. Diş teli tedavisinde, diş teli çeşitlerinden hangisinin kullanılacağı görüntüsüne göre değil, işlevine göre olacaktır.

Diş Teli Çeşitleri

Ortodonti tedavilerinde dişlere uygulanan her şeye aparey denilmekte olup; diş teli çeşitleri diş üzerine uygulanan aparatlara göre değişir.

Şeffaf Diş Teli: Diş teli tedavisinde kullanılan aparatlar, diş rengiyle aynı renktedir. Bu sebeple de estetik açıdan diğer diş teli çeşitlerine göre daha iyi bir görünüme sahiptir. Şeffaf diş teli güzel gözükse de, diğer diş teli çeşitlerine göre dayanıklılıkları da azdır. Kullanımı ve bakımı da özenli olmalıdır. Şeffaf diş teli kullanımıyla ilgili doktorun yönlendirmelerine dikkat ederek, her adım dikkatlice uygulanmalıdır. Çünkü şeffaf diş telinin bakımı da kullanımı da diğer diş tellerine göre farklılık gösterir. Bu sebeple şeffaf diş teli kullanımlarının etkili olabilmesi için en az doktorun belirtmiş olduğu saat kadar, ağızda durma süresinin olduğu unutulmamalıdır.

Metal Diş Teli: En dayanıklı olan diş teli çeşidi olması sebebiyle, en çok uygulanan diş telidir. Şeffaf diş teline göre daha fazla dikkat çekse de diş teli çeşitleri içerisinde doktorların en çok tercih ettiği diş teli uygulanmalıdır.

Görünmez Diş Teli: Lingual olarak da adlandırılan diş teli; insanlar tarafından görülmediği için görünmez diş teli olarak söylenilir. Bunun sebebi de görünmez diş tellerinin uygulama kısmının dişin ön tarafına değil, iç tarafına uygulanmasıdır. Görünüm açısından hastaların şeffaf diş teli kadar istemiş olduğu bir uygulamadır.

Diş telinin birçok farklı çeşidi olsa da en çok tercih edilen üç çeşidi yukarıda belirtilen diş teli çeşitleridir. Hastaya hangi diş telinin uygulanması gerektiği hastanın tercihine göre değil; uzman doktorun değerlendirmesi sonrasında tedavi için gerekli olan diş telinini belirlemesiyle belli olacaktır.

 

Diş Teli Tedavisinin Avantajları

 

Diş teli tedavisi sonrasında hasta istediği görünüme kavuşurken farkında olmadığı birçok sağlık sorunundan da kurtulmuş olur.

  • Diş teli süreci sonrasında çiğneme zorlukları ortadan kalkar.
  • Hastanın farkında olmadığı konuşma problemi giderilerek, anlaşılır şekilde konuşmasının da önü açılır.
  • Diş taşı problemlerinden kaynaklı çürümelerin ve diş kayıplarının önüne geçilir.
  • Çene kaslarına uygulanan baskılardan dolayı yaşanan baş ağrısı sorunu çözüme kavuşturulur.
  • Diş teli tedavisiyle birlikte hasta, estetik açıdan güzel bir görünüme sahip olur.
  • Diş sıkıntısından kaynaklı özgüven problemi yerini kendisinden emin güzel gülüşlere bırakır.
  • İmplant fiyatları göre daha uygunlardır.

 

Diş Teli Tedavisiyle İlgili En Çok Merak Edilenler

 

  • Çocukluğumuzdan beri birçok kişinin diş doktorlarıyla ilgili yalmış korkuları vardır. Diş teli tedavi sürecinde acı hisseder miyim? Sorusunun nedeni de küçüklük korkularından kaynaklanır.  Ortalama kırk beş dakika süren diş teli uygulaması sırasında, hasta herhangi bir acı ya da ağrı duymayacaktır. Sadece diş teli takıldıktan sonra hasta, dişlerinde hafif bir ağrı hissedebilir. Nedeni ise hastanın diş teline olan uyum sürecidir.

 

  • Ağız ve diş sağlığı yaşınız kaç olursa olsun dikkat edilmesi ve özen gösterilmesi gereken bir konudur. Bu sebeple dişler her gün düzenli olarak fırçalandığı gibi bakımı da yapılmalıdır. Diş teli tedavisinden kaynaklı herhangi bir çürüme, leke ya da diş kaybı görülmeyeceği gibi hasta bu süreçte de ağız bakımını ihmal etmemelidir. Aksi takdirde yaşanan ağız ve diş sağlığı problemi; diş teli nedeniyle değil, ağız ve diş bakımı yapılmadığı için olacaktır.

 

  • Diş teli tedavisinden çok merak edilen konulardan birisi de süreç sonrasında dişlerin eski haline dönüp, dönmeyeceğidir. Ortodonti tedavisinde dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi de dişlerin her zaman ilk hallerine dönmek isteyeceğidir. Bu sebeple hastalar istedikleri görünüme kavuştuktan sonra,  dişlerin konumlarının kalıcı olabilmesi için pekiştirme tedavisi denilen ikinci bir aşama uygulaması yapılmalıdır.,

 

Diş Beyazlatma Fiyatları

Diş beyazlatma işlemlerinde beyazlatıcı ürünler kadar ofis tipi, lazer teknolojileride etkin olarak kullanılmaktadır. Diş Beyazlatma Fiyatları diş hekimlerinin estetik tedaviler arasında en sık kullandığı tedavi yöntemlerindedir. Diş beyazlatma fiyatları hakkında bilgi almak için periodent dental clinic sitesini ziyaret edebilirsiniz.

diş teli fiyatları implant fiyatları diş beyazlatma fiyatları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bolu Dağı’nda kar yağışı etkili oluyor!
Bolu Dağı’nda kar yağışı etkili oluyor!
Hortum çatıları uçurdu, asırlık ağaçları da kırdı...Başkan olay yerini inceledi
Hortum çatıları uçurdu, asırlık ağaçları da kırdı...Başkan olay yerini inceledi