Retail Arbitrage Nedir?

Şayet e-ticaret ile ilgileniyorsanız ve amazon sitesi üzerinde de satış yapmaktaysanız eminiz ki Retail Arbitrage kavramını sık sık duymuşsunuzdur.

Retail Arbitrage Nedir?
Retail Arbitrage Nedir? Yeni Kalem

 

Şayet e-ticaret ile ilgileniyorsanız ve amazon sitesi üzerinde de satış yapmaktaysanız eminiz ki Retail Arbitrage kavramını sık sık duymuşsunuzdur. Amazon üzerinden satış yapan birçok satıcının en çok merak ettiği konuların başında Retail Arbitrage nedir ve nasıl yapılır konuları yer alıyor. Retail Arbitrage işlemi Amazon sitesi üzerinde yasal olarak yapılabilen ve doğru şekilde uygulandığı taktirde de son derece karlı olan bir işlem çeşididir. Bu yazımızda sizlere Retail Arbitrage kavramı hakkında bilgi vermek istedik.

Retail Arbitrage, en basit tanımı ile herhangi bir ürünü ucuza alıp daha yüksek bir fiyata satmak olarak tanımlanabilir. Tanımdan da anlaşılacağı gibi işlemin mantığı gayet basittir ve en kolay amazon platformu üzerinden gerçekleştirilmektedir. Sürecin işleyiş mantığı aslında gayet basit; belirli dönemlerde amazon sitesi bünyesinde yapılan büyük indirimleri dikkatli bir şekilde takip ediyoruz, bu analizin sonucunda o dönem için en çok talep gören ve aynı zamanda da fiyatı en çok düşen ürünleri tespit ederek satın alıyoruz. Söz konusu ürünlere uygulanan indirim dönemlerini takip eden süreçte ürünlerin eski fiyat bandına yükselmesi ile elimizde olan ürünleri satışa sunuyoruz. Bu işlem süreci, Retail Arbitrage olarak tanımlanıyor.

Retail Arbitrage Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

  • Retail Arbitage işlemi en kolay ve karlı şekli ile amazon sitesi üzerinde olsa da bu işlem için tek seçeneğimiz amazon sitesi değildir, gerek indirim takibi bölümünde gerekse indirim sonu satış döneminde ulaşabildiğimiz tüm platformları dikkatli bir şekilde incelemeliyiz.
  • İndirime girecek ürünlerin takibi işin en can alıcı, en önemli noktası. Bu sebeple bu noktada son derece dikkatli olmamız gerekiyor. Sık indirime giren ürünleri ucuza alıp pahalıya satmak pek mümkün olmayacaktır. Bu sebeple nadir olarak indirime giren ürünleri bulmanız gerekir.
  • Alacağınız ürünlerin, satışında rekabetin yüksek olduğu ürünler olması gerekli. Unutmayın; bir ürün için rekabet ne kadar yüksekse o üründe yapılacak indirim oranı da aynı oranda yüksek olacaktır. Bu noktada amacımız doğru kategori ve ürünü tespit edip alabileceğimiz en düşük fiyata temin etmek.
  • Yapmamız gereken bir başka işlemde dünya çapında hizmet veren toptancı satıcılara ulaşabilmek. Bu şekilde ulaşacağımız satıcılardan alacağımız ürünler ciddi oranda düşük maliyetli olacaktır.

Nesatilir.com sitesi e-ticarete Ritail Arbitrage konularına yeni olan satıcıların kesinlikle incelemesi gereken bir site. Öncelikle yukarıda önemini belirtmiş olduğumuz araştırmaların detayları analizlerine kolayca ulaşabilirsiniz. Hangi sitelerin, hangi dönemlerde, hangi ürünlere indirim uyguladığını ve bu ürünler içinden hangilerinin tercih etmenin karlı olacağına dair analizler işinize yarayacaktır.

Sadece bu kadar değil. Site içerisinde e-ticaret faaliyetlerinizi planlamanız ve profesyonel bir şeiklde takip etmeniz için ihtiyaç duyacağını her türlü destek mevcut. Şayet kafanızda soru işaretleri varsa, ilk adımınızı atmadan önce nesatilir.com sitesine göz atmanızda fayda var.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bolu Dağı’nda kar yağışı etkili oluyor!
Bolu Dağı’nda kar yağışı etkili oluyor!
Hortum çatıları uçurdu, asırlık ağaçları da kırdı...Başkan olay yerini inceledi
Hortum çatıları uçurdu, asırlık ağaçları da kırdı...Başkan olay yerini inceledi