Abkant Büküm Özellikleri

Abkant Büküm makineleri, çok ince hesaplarla, saç malzemelerinin şekillenmesini sağlar.

Abkant Büküm Özellikleri
Abkant Büküm Özellikleri Yeni Kalem

Abkant Büküm makineleri, çok ince hesaplarla, saç malzemelerinin şekillenmesini sağlar. Eskişehir kaynak makineleri gibi değişik modellere ve farklı kademelere sahiptir ve bilgisayarla yönetilen makinelerdir. Bu makinelerin bölümleri alt kalıp, üst kalıp, numarik kontrol ünitesi ve hidrolik eksenlerden oluşur. Alt kalıp dişi, üst kalıp erkek olarak adlandırılır.

Üst kalıp, alt kalıba baskı yapıp saçı büker ve istenilen şekil ortaya çıkar. Alt kalıp ve üst kalıp, V şekline sahiptir. Abkant büküm makinelerinin fiyatları, miktara, boyuta ve materyalin kesitine göre değişir. Abkant Büküm makineleri sanayi ve üretim sektörü için oldukça önemlidir. CBC sisteme sahiptir ve bilgisayar kontrolü alıcının isteğine göre şekillenir. İstenilen kademe seçeneği ile üretimin hızı alıcının kontrolündedir.

Abkant Büküm İşlemi Nasıl Yapılır? 

Tamamen bilgisayar ortamında yapılan bu işlemlerin hata oranı neredeyse sıfıra yakındır. Bilgisayara Büküm işlemiyle ilgili tüm veriler girilir ve bu bilgiler doğrultusunda makine büküm işlemini yapar. Materyalin cinsi, kalınlığı, kalıp bilgileri, boyutu, bükülmesi gereken açı, parça sayısı gibi önemli bilgiler detaylı ve eksiksiz bir biçimde bilgisayar girilmelidir. Böylece hatasız ve istenildiği gibi bir büküm işlemi elde edilir.

Abkant büküm ile pek çok metalin bükülmesi mümkündür. Eskişehir lazer ve Abkant büküm makinesi ile sadece büküm değil kırma ve eritme işlemi de gerçekleşir. Merak edilen ürünlerle ilgili bilgiyi her zaman inokslazer sayfasından alabilirsiniz.

   

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bolu Dağı’nda kar yağışı etkili oluyor!
Bolu Dağı’nda kar yağışı etkili oluyor!
Hortum çatıları uçurdu, asırlık ağaçları da kırdı...Başkan olay yerini inceledi
Hortum çatıları uçurdu, asırlık ağaçları da kırdı...Başkan olay yerini inceledi