Sütyen

Kadın iç giyiminin önemli bir parçası olan sütyen her kadının hayatında çok titiz bir şekilde seçmektedir. Hem günlük hayatta hem de özel günlerde birbirinden şık iç çamaşırlar tercih edilmektedir.

Sütyen
Sütyen Yeni Kalem

Kadın iç giyiminin önemli bir parçası olan sütyen her kadının hayatında çok titiz bir şekilde seçmektedir. Hem günlük hayatta hem de özel günlerde birbirinden şık iç çamaşırlar tercih edilmektedir. Seçerken pek çok özelliğe bakılmaktadır. Kaliteli mi pamuklu mu ya da kullanmasının rahat olup olmadığı gibi pek çok detay incelenmektedir. Sağlık açısından da bu detayların incelenmesi hayati bir önem taşımaktadır.

Özen ile seçilen sütyen modelleri kendi içerisinde çeşitlere ayrılmaktadır. Bazılarında kullanılan malzemenin türüne bazen ise de özelliğine göre olmaktadır. Sütyen seçiminde;

  • Aradığınızkriterleri belirlemeli ve
  • Sonrasında ise doğru sütyen ölçünüzü öğrenmelisiniz.
  • Pamuklu olup olmadığına bakılmalı.
  • Rahat ettiğinizden emin olmalısınız.
  • Göğüs tipinizin A, B, C ve D’den hangisi olduğunu öğrenmelisiniz.

Böylelikle karar vermek çok daha kolay olacaktır.

Sütyen Modelleri Nelerdir?

Sütyenler genel olarak ikiye ayrılmaktadır. İçerisinde yer alan bir dolgu ya da sünger benzeri maddeler içermez ise dolgusuz sütyendir. Başka bir ifade ile desteksiz sütyendir. Genellikle de göğüsleri küçük olan kadınların birkaç beden büyük gösterebilmek içinde dolguların olduğu sütyenleri tercih etmektedir.

Her kadının dolabında farklı sütyen modelleri yer almaktadır. Bazı modeller kullanım açısından rahat olduğu için tercih edilirken bazı modellerde şık bir kombinin tamamlayıcısı olmaktadır.

İnsan sağlığı açısından en güvenilir malzeme pamuktur. Cildin nefes almasını sağlar, göğüs sağlığını korumaya destek olur ve terletmez. Son yıllarda çok fazla duyulmaya başlayan organik sütyen ise yüzde yüz pamuktan üretilmektedir. Gün içerisinde rahatlık ile kullanılabilen bir modeldir.  Diğer sütyen çeşitleri ise;

Sporcu sütyeni, spor yapan kadınların vazgeçilmezidir. Spor yaparken büyük bir konfor sağlamaktadır. Göğüs sağlığı içinde en önemli spor giyim ürünüdür. Pek çok kişi atletik bir stil parçası olarak görmektedir. Ancak bu düşünce yanlıştır. Bir antrenman sırasında göğüsler üzerine binen basınçtan yağ doku zarar görmektedir. Zaman içerisinde de yapılan hareketlere bağlı olarak rahatsızlıklar ve hatta sarkmalarda meydana gelebilmektedir. Spor çantasında mutlaka yer almalıdır. Zigzag iç giyim koleksiyonu içerisinde aradığınız sütyen modellerini rahatlık ile bularak kullanabilirsiniz. Renk ve model seçenekleri bakımından da çok zengindir. Stilinizi de iç giyim parçaları ile tamamlayabilirsiniz.

Büyük göğüslü kadınlar ise bedenlerine uygun bir sütyeni bulmakta büyük zorluk yaşamaktadır. Yaşanan bu soruna çözüm ise toparlayıcı sütyen kullanmaktan geçmektedir. Özel tasarıma sahip olan bu sütyenleri rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Ayrıca göğüsleri toparlamasının yanında daha dik durmasını sağlamaktadır. Farklı renk, desen ve beden seçenekleri ile Zigzag İç Giyim’de kolaylık ile seçebilirsiniz.

NBB Sütyen

Kıyafetin nasıl durduğunu etkileyen sütyenlerin seçimi çok önemlidir. Rahatlık ve şıklık iki önemli parametre olsa da vücut tipine dikkat edilmelidir. NBB sütyen en çok tercih edilen sütyen modelidir. Toparlayıcı modelinden desteklisine kadar seçenek bakımından da fazla olması ile de her kadına hitap etmektedir.

Dantelli Sütyen Modası

Moda rüzgarından elbette sütyenlerde etkilenmektedir. Sadece iç giyimin değil aynı zamanda da bazı kombinlerinde aksesuarıdır. Dantelli sütyen modelleri, diğer modellere oran ile çok daha fazla alternatif bulunmaktadır. Rahat olmalarının yanında feminen bir görünüme de sahip olunmasında etkili olmaktadır.

Dolgulu, dolgusuz, balenli başta olmak üzere seçenek bakımından zengindir. Her kadının kendine has bir tarza sahiptir. Sütyende bu tarzın bir parçasıdır. Güzel görünmesini yanı sıra kullanım açısından da rahat olması da ile de her zaman moda olacaktır.

Son yıllara damgasını vuran ise bralet sütyen modelidir. İçerisinde ne dolgu ne de destek bulunmamaktadır. Küçük ya da orta göğüslü kadınlar için üst giyimde mükemmel kombinlere imza atılmasını sağlaması ile yıldızı parlamıştır. Danteller ile işlenen sütyenler yazın gelmesi ile damgasını vurmaya başlayacak.

Bu modellerin birbirinden özel tasarımlarını sizlere sunan Zigzag İç Giyim ile eksiklerinizi, ihtiyacınız olan modeli seçerek kullanabilirsiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bolu Dağı’nda kar yağışı etkili oluyor!
Bolu Dağı’nda kar yağışı etkili oluyor!
Hortum çatıları uçurdu, asırlık ağaçları da kırdı...Başkan olay yerini inceledi
Hortum çatıları uçurdu, asırlık ağaçları da kırdı...Başkan olay yerini inceledi