Meme Büyütme Cerrahı

Kadını simgeleyen en önemli organ memedir dolayısıyla estetik açıdan güzel görünümlü göğüslere sahip olmayı her kadın ister.

Meme Büyütme Cerrahı
Meme Büyütme Cerrahı Yeni Kalem

Kadını simgeleyen en önemli organ memedir dolayısıyla estetik açıdan güzel görünümlü göğüslere sahip olmayı her kadın ister. Çoğu zaman tek ya da çift taraflı gelişme geriliği ya da ani kilo verme ve kilo alma sonucu göğüslerde şekil bozuklukları ve sarkmalar olabilir. Karşılaşılan bu durum karşısında memeyi büyütmek ya da dolgunlaştırma yönelik meme büyütme operasyonları gerçekleştirilir. Büyütme oranı kişinin talebine, mevcut göğüsün durumuna, derinin esnekliğine ve göğüs kafesi ölçüsüne göre belirlenir. Bu konuda hasta ile birlikte cerrah ortak hareket ederek karar vermelidir ancak kesin ölçü ameliyat aşamasında belirlenir.

Kadını Simgeleyen En Önemli Organ

Önemli olan göğüs derisi alındığından dolayı daha büyük bir protezin konmaması gerekir. Yeterli dikleştirme sarkan, dolgunluğunu yitiren ya da gevşeyen memeleri yalnız protez yerleştirme ameliyatı uygulandığında sağlanamaz. Bu durum karşısında ayrıca deri fazlalıkları çıkarılarak meme başı olması gerektiği seviye yükseltilir ve bu şekilde dikleştirme işlemi gerçekleştirilir. Meme büyütme ameliyatı için kadınlar genellikle istedikleri meme büyüklüğü tarif edemez bunun için sütyen numarasını söyler.

Meme Protezi Gebeliği Engellemez

Cerrah ameliyattan önce hastanın beklentisini çok iyisi saptayabilmeli ve buna göre operasyonu yönlendirmelidir. Meme büyütme ameliyatı alanında uzman bir cerrah tarafından yapıldığında komplikasyon ya da risk olasılığı oldukça düşüktür. En sık karşılaşılan komplikasyonlar kapsül kontraktürü, iltihaplanma ve kanamadır ancak ameliyat öncesi ve sonrasında cerrahın önerilerini dikkate alan hastalarda risk oranı azalır. Nadir de olsa protez yuvasında iltihaplanma yaşanabilir bu durum karşısında antibiyotikler kullanılarak tedavi gerçekleştirilir.  İltihaplanmanın devam etmesi halinde protez çıkartılır ya da değiştirilir, meme büyütme ameliyatlarında takılan meme protezi gebeliği ya da emzirmeyi engellemez.

Kansere Neden Olmaz

Protez yalnızca delici bir cismin batırılması sonucunda nadiren olsa yırtılır ya da delinir ama içerisindeki jel madde sızmaz bu durum karşısında sadece protez değiştirilir. Meme büyütme operasyonlarında kullanılan protezin kanser ile herhangi bir bağlantısı yoktur, kansere neden olmaz ama operasyon sonrası oluşacak kitle halinde mamografi çekilmesi ne güç değiştirebilir. Operasyon öncesinde hasta gerekli olan tüm incelemelerden geçirilmeli ve hastalık geçmişi hakkında bilgi sahibi olunmalıdır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bolu Dağı’nda kar yağışı etkili oluyor!
Bolu Dağı’nda kar yağışı etkili oluyor!
Hortum çatıları uçurdu, asırlık ağaçları da kırdı...Başkan olay yerini inceledi
Hortum çatıları uçurdu, asırlık ağaçları da kırdı...Başkan olay yerini inceledi