En Çok Sevilen Yerli Filmler

Her dönemde Türk sinemasında çekilen filmler hem ülkemizde hem de dünyada seyredilerek puan toplamış filmler olarak tarihe geçmiştir.

En Çok Sevilen Yerli Filmler
En Çok Sevilen Yerli Filmler Yeni Kalem

Her dönemde Türk sinemasında çekilen filmler hem ülkemizde hem de dünyada seyredilerek puan toplamış filmler olarak tarihe geçmiştir. Fakat bazı filmler artık ülkemizde klasikleşmiş bir duruma gelmiş ve yaşantımızda klasikleşmiş sözlerinin de kullanılmaya başlanması çok uzun bir zamana sığdırılabilmektedir. 2020 filmi çeşitlerinden hangisi daha sonradan klasikleşir bilinmez ama Türk sinemasının artık iyi bir düzene girdiğini ve dünya sineması ile yarıştığını söyleyebiliriz.

Eski teknikle çekilmiş olan filmler bile klasikleşirken, 2020 filmi çeşitlerinin yeni teknikler ile daha iyi teknoloji kullanılarak çekilmesi bu filmlerin de ileride klasikleşebileceğini bizlere göstermektedir. 1974 yani 46 yıl önce çekilmeye başlanılan Hababam sınıfı filmleri günümüzde klasikler olarak anılmaktadır. Başrollerinde Kemal Sunal, Tarık Akan ve Münir Özkul gibi ünlü isimlerin rol aldığı filmlerde hem mizah, hem aşk hem de eğitim konu edilmektedir.

1977 yılında bir aşk ve dram filmi olarak vizyona giren Selvi Boylum Al Yazmalım filminde Kadir İnanır ve Türkan Şoray rol almaktadır. Bu filmin 2020 filmi vizyon tarihine geldiğimiz şu günlerde bile aktif olarak internet ortamında ve tv kanallarında izlenmesi filmin klasikleşmiş olduğunu göstermektedir. Yeni klasik filmlerden birisini saymak istediğimizde 2017 yılında vizyona girmiş olan Ayla izle filmini sayabiliriz. Bu filmde usta oyuncu İsmail Hacıoğlu Süleyman karakteri ile kendini gösteriyor. Anne ve babası ölen öksüz bir kıza yardım eden Süleyman bu küçük kızla arasında gönül bağı kurar.

İyi bir baba kıza dönüşen Süleyman ve Ayla daha sonra uluslar arası prosedürler nedeni ile ayrı düşmek zorunda kalır. Gerçek bir yaşam hikayesi olan bu filmin sinema sahnelerinde seyircilerini gözyaşlarına boğması da bu filmin klasik filmler arasına girmesini sağlamıştır.

Bu filmi vipfilmlerizleme.com sayfasında izleyebilirsiniz. Klasik filmler arasında sayılması gereken bir diğer film ise 1977 yılında vizyona girmiş olan başrolünde yine Kemal Sunal gibi ünlü bir ismin yer aldığı Kapıcılar Kralı filmi. Bazen azmedildiğinde çok iyi yerlere gelinebileceğini fakat sabredilmesi gerektiğini ve dikkatli davranılması gerektiğini öğreten bu filmin kahkaha garantili olması da ödülü olarak sayılabilir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bolu Dağı’nda kar yağışı etkili oluyor!
Bolu Dağı’nda kar yağışı etkili oluyor!
Hortum çatıları uçurdu, asırlık ağaçları da kırdı...Başkan olay yerini inceledi
Hortum çatıları uçurdu, asırlık ağaçları da kırdı...Başkan olay yerini inceledi