Bireysel Psikoterapiye Neden İhtiyacımız var?

Zor ve sıkıntılı günleri kendi başına geçirmeyi çalışanların çoğu, bu zorluk ve sıkıntıların birer parçası haline geliyorlar.

Bireysel Psikoterapiye Neden İhtiyacımız var?
Bireysel Psikoterapiye Neden İhtiyacımız var? Yeni Kalem

 

Zor ve sıkıntılı günleri kendi başına geçirmeyi çalışanların çoğu, bu zorluk ve sıkıntıların birer parçası haline geliyorlar. Oysa profesyonel bir destek almak bu sorunların daha kolay çözülmesine önemli katkı sağlıyor. Bu desteği alabilmenin en güvenilir ve kolay yolu ise, herapsikoloji.com sitesine girerek, bireysel psikoterapi talebinde bulunmak.

Psikoterapi Nedir?

Bireylerin ruh sağlıklarını geliştirmek ve korumak, duygu ve davranışlarında oluşan sorunları çözmek için uygulanan tekniklere psikoterapi adı veriliyor. Bu yöntemi uygulayan uzmanlar ise, psikoterapist olarak adlandırılıyor. Bireysel psikoterapi sayesinde, bireyler kişilikleri ve ruhsal durumları hakkında bilgi sahibi olurlar. Psikoterapi uygulaması sonunda ise, terapiye katılan kişiler hayatlarını kendi yöneterek, zorluklarla çok daha kolay baş edebilmektedir. Psikoterapinin birçok yöntemi bulunuyor ve kişilerin durumuna göre bu yöntemlerden en uygun olanları seçiliyor. Bireysel psikoterapi adından da anlaşılacağı gibi kişiye özel uygulanan yöntemleri içermektedir. Sıkıntı ve zorlukları aşmada başarılı olamayanlar, Hera Psikolojik Danışmanlık Merkezi nden randevu alarak, kendilerine özgü bireysel psikoterapi yöntemleri ile istedikleri sonuçlara ulaşabiliyorlar.

Bireysel Psikoterapi Hangi Durumlar İçin Uygulanır?

Bireysel psikoterapi, hayatın sıkıntı yaşanan her aşamasında uygulanabiliyor. Kişilerin, herapsikoloji.com adresinden bireysel psikoterapi alabileceği durumların başında şunlar geliyor;

  • Eş ya da sevgili ile yaşanan sorunların çözülmesinde
  • Başta stres olmak üzere, iş yerlerinde yaşanan sorunların çözülmesinde
  • Boşanmadan kaynaklanan ruhsal sorunların çözülmesinde
  • Öfke kontrolü sorunlarının çözülmesinde
  • Cinsel istismar, tecavüz ve fiziksel şiddet mağduru olan kişilerin, bu durumlardan sonra yaşadıkları ruhsal sorunlarının çözülmesinde
  • Cinsel ilişki esnasında yaşanan sorunların çözülmesinde
  • Uyku düzenindeki bozulmaların çözülmesinde

Bireysel psikoterapinin konuları sadece bu hususlarla sınırlı kalmıyor. Özellikle evlilik veya iş hayatı gibi konularda sorun yaşanmamasına rağmen, daha iyi sonuçlara ulaşmak için de bireysel psikoterapi tercih edilebiliyor.

 

Bireysel Psikoterapi Nasıl Uygulanıyor?

Bireysel psikoterapi, psikoterapist ile terapi uygulanacak kişinin yüz yüze pozisyonda uygulanan bir yöntemdir. Psikoterapist öncelikle bireyin anlatımları ile durumunu tespit etmeye çalışır. Daha sonra psikoterapist, tespit ettiği sorunlar için çözüm yöntemlerini, terapi uyguladığı kişi ile birlikte belirleyerek uygulama safhasına geçiyor. Psikoterapi için uygulanacak hususlar, birer ev ödevi olarak verilerek, belirlenen aralıklarla uygulanan yöntemdeki ilerleme düzeyi tespit ediliyor. Psikoterapist, uyguladığı yöntemde istediği ilerlemeyi göremez ise, terapi yöntemini değiştirebiliyor ya da birden fazla yöntemi birlikte uygulayabiliyor. Bireysel psikoterapinin daha başarılı sonuçlar verebilmesi için, mutlaka psikoterapiste güvenmek, duygu ve düşünceler ile yaşanılan sıkıntıların tam ve doğru olarak anlatılması gerekiyor. Bu konuda yardım almak isteyenler, herapsikoloji.com adresinden konusunda uzman, gizliliğe önem veren ve bu konuda başarı oranı çok yüksek psikoterapistlere ulaşabiliyorlar.

Bireysel Psikoterapi Ne Kadar Sürüyor?

Bireysel psikoterapi seanslarının ne kadar süreceği ve seansların sıklık aralıkları, tamamen kişinin durumuna bağlı olarak değişiyor. Bu sürelerin belirlenmesinde en önemli hususu, sorunların büyüklüğü ve terapi uygulanan kişideki iyileşme sürecinin başlama zamanı oluşturuyor.

Randevu için: https://herapsikoloji.com/randevu-alin/

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bolu Dağı’nda kar yağışı etkili oluyor!
Bolu Dağı’nda kar yağışı etkili oluyor!
Hortum çatıları uçurdu, asırlık ağaçları da kırdı...Başkan olay yerini inceledi
Hortum çatıları uçurdu, asırlık ağaçları da kırdı...Başkan olay yerini inceledi