Dikloron Jel Ne İşe Yarar?

Dikloron jel ne işe yarar? Kolay emilimi sayesinde iltihap ya da ağrıya sürüldüğü zaman hafiflemesine yardımcı olmaktadır.

Dikloron Jel Ne İşe Yarar?
Dikloron Jel Ne İşe Yarar? Yeni Kalem

 

Dikloron jel ne işe yarar? Kolay emilimi sayesinde iltihap ya da ağrıya sürüldüğü zaman hafiflemesine yardımcı olmaktadır.

Dikloron Jel Nedir?

Dikloron jel nedir? İçerisinde etkin bir madde olarak yer alan diklofenak ve de dietilamonyum içeren aynı zamanda jel biçiminde olan ilaçtır. Bedende iltihaba ya da ağrıya neden olan biyolojik türdeki faktörleri azaltan ilaç olarakta adlandırabiliriz. Bu jel şeklindeki ilaç genel olarak 50 g’lık tüpler ile beraberinde kullanılmaktadır.

Bu şeffaf, yağız olan ve yarı katı jel cilt üzerinde kolayca emilmektedir. İçindeki sulu ve alkolik baz sakinleştirici ve serinletici bir etki vererek ağrıların, iltihabın azalmasına da yardımcı olmaktadır. Dikloron jel nedir? Ağrı geçirici özelliği sayesinde yaralarınızı rahatlatacak türde ilaçtır. Sürmeniz ise oldukça kolay olmakla beraber dairesel hareketlerle uygulamanız tavsiye edilmektedir.

Dikloron  Jel

Dikloron jel bölgesel olarak romatizma rahatsızlıklarına, yumuşak yüzeydeki doku iltihaplanmalarına, şişmesi durumlarında, eklemlerin iltihap ağrılarına aynı zamanda spor esnasında kas, eklemlerin burkulması ya da incilmesi durumlarında kolay emilimi sayesinde ağrıyı azaltarak bölgeyi rahatlatmaya yardımcı ilaç olarak kullanılmaktadır.

Yaşlı olan bireylerde dikloron yetişkin dozlarında kullanılabilmektedir. Özel kullanım durumu olmadığı gibi 14 yaş altı çocuklarda kullanım olarak önerilmemektedir. 14 yaş ve üzeri için olumsuz semptomlar oluşması durumunda doktora gitmeleri tavsiye edilmektedir. Ayrıca dikloron jel halinde karın ağrısı, dil ya da boğazda şişli, nefes almada zorluk durumlarıyla karşılaşılması yaygın yan etkidir.

Dikloron Jel Nasıl Kullanılır?

Dikloron jel nasıl kullanılır? Derinin ağrıyan, iltihap olmuş olan veya şişen bölgesine yavaşça ovarak sürülmektedir. Ovma aşamasında bölgenin serinlediğini, hissedebileceksiniz. Daha geniş yüzeylerde bu jel kullanılacaksa daha dikkatli olunmalı ve ihtiyaç duyulan her bölgeye yayıldığından emin olunması gerekmektedir.

Jeli ağız içinde uygulamanız tavsiye edilmemektedir. Genel olarak bacak kol ya da diğer dışsal bölgelerde kullanmanız tavsiye edilmektedir. Dikloron jel nasıl kullanılır? Sürerken daha dairesel ve masaj yapar hareketler ile ovarak sürmeniz tedavinin daha etkili olmasına fayda sağlar. Daha fazla bilgi için http://www.igrus.com/dikloron-jel-nedir-ve-nasil-kullanilir-ne-ise-yariyor/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bolu Dağı’nda kar yağışı etkili oluyor!
Bolu Dağı’nda kar yağışı etkili oluyor!
Hortum çatıları uçurdu, asırlık ağaçları da kırdı...Başkan olay yerini inceledi
Hortum çatıları uçurdu, asırlık ağaçları da kırdı...Başkan olay yerini inceledi