Ameliyatsız Hemoroid Tedavisi

Lazer veya radyofrekans yöntemiyle gerçekleştirilen hemoroid tedavisi sayesinde ağrı, sızı veya yanma olamadan 15 dakika içerisinde hastalıktan kurtulabilir, yaşamınıza aynı gün içerisinde kaldığınız yerden devam edebilirsiniz...

Ameliyatsız Hemoroid Tedavisi
Ameliyatsız Hemoroid Tedavisi Yeni Kalem

 

Ameliyatsız Hemoroid Tedavisi

Basur olarak da adlandırılan hemoroid, anüs ve rektumun genişlemiş veya varisli damarlarıdır. Özellikle gelişmiş ülkelerde nüfusun yaklaşık % 5'ini etkileyen yaygın bir rahatsızlık olan hemoroid, ayrı ayrı veya kombinasyon halinde ortaya çıkabilen iç ve dış olmak üzere iki türe sahiptir. Bir kişinin tek bir hemoroidi olabilir veya aynı anda birkaç tane hemoroidi olabilir. Hastalığın kontrol altına alınmaması durumunda daha şiddetli semptomlara neden olabilirken bitkisel veya topikal tedavi yöntemleri yalnızca rahatlatıcı etki gösterebilir. Neyse ki birçok kişinin başlıca şikayeti olan hemoroid hastalığı artık MDK yöntemi kullanılarak hiçbir ağrı veya sızıya neden olmadan yalnızca 15 dakika da çözüme kavuşturulabiliyor.

Op. Dr. Mehmet Durmuş KURT'un ameliyatsız hemoroid tedavisi, uygulamada radyofrekans veya lazer lazer enerjisinin kullanıldığı bir prosedürdür. Bu tedavi uygulandığında sorunlu damarı ısıtmak için medikal lazer kullanılır, bu da esasen çökmesine ve parçalanmasına neden olur. Çoğu zaman, insanlar hemoroid tedavisinde lazer yöntemini tercih etmektedir çünkü bunlar aynı anda birkaç etkilenen damarı tedavi etmek için ağrısız veya uzun bir tedavi süresi olmadan en etkili sonucu vermektedir. Aynı zamanda hemoroid için lazer tedavisi gören hastalar genellikle iyileşmek için çok fazla zaman harcamazlar. Çoğu durumda, tedaviden hemen sonra normal aktivitelerine dönebilirler.

Neden Ameliyatsız Hemoroid Tedavisi?

Hemoroid hastalığıyla başı dertte olan kişiler, bu durumdan nasıl kurtulacağının yollarını ararken son teknoloji cihazlarla gerçekleştirilen lazerle hemoroid tedavisiyle kesin çözüme kavuşabilir. Peki neden ameliyatsız hemoroid tedavisi? Bu yöntem, klasik hemoroid ameliyatlarında görülen kesim, dikiş, narkoz, kanama, iltihap, dışkı / gaz tutamama veya ameliyat sonrası iyileşme süresi gibi durumları ortadan kaldırarak hastanın yalnızca 15 dakika içerisinde radyofrekans veya lazer uygulamasıyla hemoroid hastalığından kesin olarak kurtulmasını amaçlamaktadır. Böylece hasta kişi, herhangi bir cerrahi operasyona tabi tutulmadan ayakta tedavi ile aynı gün hayatına hiçbir şey olmamışcasına devam edebilir. Öte yandan ameliyatsız hemoroid tedavisi:

Her yaş grubuna kolayca uygulanabilir.
Ağrı, sızı veya yanma yapmaz.
Kanama, iltihap ya da enfeksiyon riski minimumdur.
Hastanede kontrol altında kalmayı gerektirmez.
Tedavinin uygulandığı bölgede yara izi, kaslarda bozulma veya deride hasar oluşmaz.
Narkoz riski bulunmaz.
Ameliyat korkusu yoktur.

Hemoroid Nasıl Gelişir?

Hemoroid hastalığı anal bölgenin içinde veya dışında oluşabilir. Bazı hastalarda hastalık hem iç hem de dış şeklinde de görülebilir. Dış hemoroid , anüs açıklığının hemen dışında deri altında gelişir. Genellikle bir pıhtı (tromboz) geliştirirlerse ağrılıdırlar, bu durumda anal açıklığın çevresinde çok hassas, dairesel, morumsu çıkıntılar olarak görünürler.

İç hemoroid genellikle herhangi bir rahatsızlığa ve hatta oluşumunu hissettirmeyebilir. Bunun nedeni, sinir bakımından zengin cilt yerine iç hemoroidlerin etrafında rektal astar (mukoza) olmasıdır. Pıhtılaşmadan (tromboz) veya kanamadan, bağırsak hareketi sırasında veya sonrasında parlak kırmızı kan geçmesine neden olmadıkça, iç hemoroide sahip olduğunuzu bile bilmeyebilirsiniz. Bununla birlikte, bir hemoroid kan kaynağını kaybederse çok ağrılı hale gelebilir. Bazen bir iç hemoroid, anüsün dışına çıkana kadar (prolapsus) aşağı doğru itilebilir veya uzanabilir. Bu, anal bölgede bir sıkışma hissi olarak ortaya çıkabilir veya bir bağırsak hareketinden sonra silerken ağrısız bir yumru fark edebilirsiniz.

Op. Dr. Mehmet Durmuş KURT'un MDK yöntemi ile sadece 15 dakika'da hemoroid (Basur) Probleminizden kurtulun

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bolu Dağı’nda kar yağışı etkili oluyor!
Bolu Dağı’nda kar yağışı etkili oluyor!
Hortum çatıları uçurdu, asırlık ağaçları da kırdı...Başkan olay yerini inceledi
Hortum çatıları uçurdu, asırlık ağaçları da kırdı...Başkan olay yerini inceledi