Konya Diş Teli Tedavisi

Ortodonti uzmanlık gerektiren bir diş hekimliği dalıdır.

Konya Diş Teli Tedavisi
Konya Diş Teli Tedavisi Yeni Kalem

Ortodonti uzmanlık gerektiren bir diş hekimliği dalıdır. Bu alanda diş ve çevre dokularından kaynaklanmış olan ağız ve yüz anomalilerinin düzensizlikleri teşhis ve tedavi edilmektedir. Yani dişlerde oluşan yapısal bazı sorunlar söz konusudur. Bunlar çoğu kez kalıtsal olarak karşımıza çıkmaktadır. Diş yapısında seyreklikler, sıklıklar, yamukluklar, çarpıklıklar ve bu tür bazı diziliş sorunları söz konusu olduğunda devreye ortodonti birimi girmektedir. Bu tür diş sağlığı sorunlarının tedavisi ortodontistler tarafından yapılmaktadır.

Diş yapısında oluşan bozuklukların tedavisinde diş teli kullanılmakladır. Tamamen doğal olan bu yöntemde diş telleri sayesinde dişlere teller sayesinde bir güç uygulaması yapılmaktadır. Ve bu uygulama dişlerin istenilen yönde yapılanmasını sağlamaktadır. Bunun için takılan diş telleri ile dişlere hafif ancak sürekli bir basınç uygulanmaktadır.

Diş teli tedavisinde klasik ve şeffaf diş teli yöntemleri uygulanmaktadır. Klasik yöntemler çocukluk ve ergenlik dönemlerinde kullanılırken şeffaf diş teli uygulamaları yetişkin tedavilerinde kullanılmaktadır. 

Konya Şeffaf Diş Teli Tedavisi

Yetişkin bireylerin dişlerinde var olan yapısal sorunlar için şeffaf diş teli tedavisi uygulanmaktadır. Şeffaf Diş Teli Konya için bir araştırma yapıyorsanız Dentova Akademi ile iletişime geçebilirsiniz. Bu özel klinikte görev alan ortodonti uzmanlarının uygulamış olduğu şeffaf diş teli tedavilerinden sizler de çok uygun maliyetlerle faydalanabilirsiniz.

Şeffaf diş teli uygulamaların klasik uygulamalara oranla çok büyük farklılıkları bulunmaktadır. Klasik diş teli uygulamalarında braket adı verilen aparatlar kullanılmaktadır. Bu aparatlar dişlere yapıştırılmakta ve aralarında kullanılan tellerle gerekli basınç ayarlanmaktadır. Oysa şeffaf diş teli uygulamalarında braket ve tel kullanılmamaktadır. Bu uygulamada şeffaf bir ağızlık yapılmakta ve hasta belirli zaman aralıklarında bu aparatı çıkarabilmektedir. Yetişkinlerin tedavisi için kullanılan bu yöntem her zaman daha kullanışlı ve kolay olacaktır.

Konya Diş Teli Tedavi Fiyatları

Konya diş teli tedavilerinde belirleyici olan bazı noktalar söz konusudur. Öncelikle klasik yöntem ve şeffaf diş teli uygulamaları farklı fiyatlara sahiptir. Diş teli uygulamaları en uzun süreli diş tedavi yöntemlerinden birisidir. Tedavi için öngörülen süreler ve sizlerin bu süreye uygun şekilde davranıyor olması tedavi maliyetlerinizi etkileyecektir.

 

Kaynak: https://dentovaakademi.com/konya-dis-teli-fiyatlari-seffaf-porselen-dis-teli-tedavisi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bolu Dağı’nda kar yağışı etkili oluyor!
Bolu Dağı’nda kar yağışı etkili oluyor!
Hortum çatıları uçurdu, asırlık ağaçları da kırdı...Başkan olay yerini inceledi
Hortum çatıları uçurdu, asırlık ağaçları da kırdı...Başkan olay yerini inceledi