Nutraxin C Vitamini

C vitamini suda çözünen bir vitamin olarak bilinir. Bu sebepten dolayı suda eriyen C vitamini vücutta depolanmaz.

Nutraxin C Vitamini
Nutraxin C Vitamini Yeni Kalem

C vitamini suda çözünen bir vitamin olarak bilinir. Bu sebepten dolayı suda eriyen C vitamini vücutta depolanmaz. Vücudunuzun ihtiyaç duymadığı fazla miktardaki vitamin vücuttan idrar yoluyla dışarı atılır. Vücudumuz suda çözülen vitaminlerin küçük bir rezervini tutar. Yine de vücutta meydana gelebilecek olası sıkıntıları önlemek için düzenli olarak alınmaları gerekir. C vitamini vücudun sizi güçlü ve sağlıklı tutmak için kullandığı önemli bir vitamin ve antioksidandır.

C vitamini kemik, kas ve kan damarlarının bakımında kullanılır. C vitamini ayrıca kolajen oluşumuna yardımcı olur ve vücudun demiri emmesine yardımcı olur. C vitamini, çeşitli gıdalarda bulunan ve diyet takviyesi olarak da satılan bir vitamindir. Doku onarımı ve bazı nörotransmitterlerin enzimatik üretiminde rol oynayan temel bir besindir. Vücuttaki birkaç enzimin çalışması için gereklidir ve bağışıklık sistemi fonksiyonu için önemlidir. C vitamini, sebze ve meyvelerde, özellikle portakal ve diğer narenciye meyvelerinde doğal olarak bulunur. Bu anahtar vitamin ayrıca C vitamini hapları ve C vitamini çiğneme tabletleri şeklinde doğal bir besin takviyesi olarak da mevcuttur.

C vitamini faydaları bakımından vücudun en çok ihtiyaç duyduğu vitaminlerden bir tanesidir. Nutraxin C vitamini ek gıda takviyesinde günlük olarak vücudunuza almanız gereken vitamin desteğini sağlayarak vitamin eksikliği problemi yaşamanızın önüne geçer. Vücudumuzda bulunan tüm dokuları onarmada ve geliştirme de önemli bir yere sahiptir. Kan damarlarının yenilenmesi ve üremesinde büyük payı vardır. Cildi yeniler. Yaraları iyileştirme gibi bir gücü vardır. Kemik, kıkırdak ve diş dokularını korumaya yardımcıdır. Hücreleri korur. Kalp hastalıklarına iyi gelir. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Hasta olmayı geciktirir. Görüldüğü gibi sağlık açısından oldukça büyük bir öneme sahip olan bu vitamini günlük olarak yeterli miktarda almak gerekir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bolu Dağı’nda kar yağışı etkili oluyor!
Bolu Dağı’nda kar yağışı etkili oluyor!
Hortum çatıları uçurdu, asırlık ağaçları da kırdı...Başkan olay yerini inceledi
Hortum çatıları uçurdu, asırlık ağaçları da kırdı...Başkan olay yerini inceledi