İslam Dininin Yardımlaşma Konusuna Bakış Açısı

Ülkemiz Müslümanlık inancına sahip olan kişilerin ağırlıklı olduğu bir toplumdur.

İslam Dininin Yardımlaşma Konusuna Bakış Açısı
İslam Dininin Yardımlaşma Konusuna Bakış Açısı Yeni Kalem

Ülkemiz Müslümanlık inancına sahip olan kişilerin ağırlıklı olduğu bir toplumdur. Dinimiz yardımlaşma konusunu kurallara ve mecburiyete bağlamış olan bir dindir. Ramazan aylarında fitre vermek ve zenginlerin zekât vermesi gerekliliği bu durumun bir göstergesidir. Dinimizin yanı sıra vicdan ve merhamet duygusuyla hareket eden bir yapımız da bulunur.

Bu durum bizleri insan yapan en önemli değerdir. Günümüzde savaş, doğal felaketler, afetler sebebiyle zor durumda olan milyonlarca toplum bulunuyor. Yardımlarının daha büyük bir kitleye ulaşmasını isteyenler dernekler aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine daha kolay ulaşabiliyor.

Adak Kurbanı Yardımı

Bağış ve yardım yapma konusunda özel değerlere sahipseniz Şefkateli Derneği sitesine adak kurbanı bağışında bulunabilirsiniz. Bağışlarınız ve izlemeniz gereken yol hakkında siteden bilgi edinebilirsiniz. Her türlü yardım konusunda detay veren siteden adak kurbanı ve tüm yardım şekillerini öğrenebilirsiniz. SMS yardımı, toplu yardım, acil yardım, gıda paketi yardımı, kirvem olur musun yardımı ve adak kurbanı yardımı yapmak için siteye ulaşabilirsiniz.

Şefkateli ile Projelerde Sen de Yer Al

Birçok projeye imza atan siteden yapmak istediğiniz bağış ve yardım seçeneklerine katılabilir, bağış yapabilirsiniz. Afrika ve dünyanın farklı ülkelerinde yardıma ihtiyacı olan kişilere yardım göndermek ve bu yardımların gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştığından emin olmak için siteden destek alabilirsiniz. Bağış yapmak ve bu anlamda vicdanınızı rahatlatmak için, bir kişiye de olsa yardım ettiğimizi bilmek için Şefkateli Derneği sitesine ulaşabilirsiniz.

Kaynak: https://www.sefkatelidernegi.org.tr/sayfa/adak-kurban.html

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bolu Dağı’nda kar yağışı etkili oluyor!
Bolu Dağı’nda kar yağışı etkili oluyor!
Hortum çatıları uçurdu, asırlık ağaçları da kırdı...Başkan olay yerini inceledi
Hortum çatıları uçurdu, asırlık ağaçları da kırdı...Başkan olay yerini inceledi