Soprano Buz Lazer Uygulaması

Soprano buz lazer cihazında soğutma başlığı cildi rahatlatıp masaj etkisi yaptığı için uygulamalar daha konforlu ve acısız geçmektedir.

Soprano Buz Lazer Uygulaması
Soprano Buz Lazer Uygulaması Yeni Kalem

 

Soprano buz lazer cihazında soğutma başlığı cildi rahatlatıp masaj etkisi yaptığı için uygulamalar daha konforlu ve acısız geçmektedir. Soprano buz lazer uygulamasından önce dikkat edilmesi gereken bazı durumlar vardır. Bu durumlara dikkat edildiği takdirde daha etkili ve kalıcı sonuç almak mümkün olmaktadır.

Soprano Buz Lazer Uygulamasını Neden Tercih Etmeliyim?

Soprano buz lazer cihazı her mevsim uygulama olanağı bulunan soğutma teknolojisi ile donatılmış bir cihazdır. Uygulama esnasındaki acı ve ağrıyı en aza indirmenin yanında rahatlatıcı masaj etkisi vaat etmektedir.

FDA onayı ile birlikte vaatlerini gerçekleştirdiğini uluslararası olarak kanıtlamış bir cihazdır. Her bölgede ve her kıl yapısında kullanım kolaylığı sunan bu cihazın kısa zamanda olumlu sonuçlar sağlayan bu cihazın başarı yüzdesi oldukça yüksektir.

Uygulama Öncesinde Cildinizi Hazırlayın

Soprano buz lazer her mevsim uygulama imkânı sunduğu için yaz aylarında da tercih edilmektedir. Ancak bu durum güneş altında uzun süreler geçirip hemen ardından lazer uygulaması yaptırabilmek olarak algılanmamalıdır.

 Ciltte güneş yanıklarının olmaması ve cilt yüzeyinin güneş ışınları tarafından tahrip edilmemiş olması lazer uygulaması öncesi dikkat edilmesi gereken noktalardan sadece biridir.

 • Lazer uygulaması yaptıracak kişilerin yakın zamanda aktif olarak güneşe maruz kalmaması önemlidir.
 • Cilt çok kuru olmamalıdır.
 • Soprano buz lazer uygulaması öncesi uygulama yapılacak bölge hijyen kuralları açısından temiz olmalıdır.
 • Buz lazer uygulaması yapılacağı gün uygulama bölgesini tıraş etmek ciddi tahrişlere sebep olabilmektedir. Uygulama öncesinden 1 gün önce bölge tıraş edilmelidir.
 • Kesinlikle kıl köklerine etki edecek işlemler yaptırılmamalıdır. Bu süreçte ağda, cımbız ve kılları kökünden alan küçük epilasyon aletlerini bir rafa kaldırmak iyi olacaktır.
 • Lazer epilasyon öncesi uygulama yapılacak bölgeye parfüm, deodorant ya da krem sürülmemelidir.

Uygulama Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Soprano buz lazer uygulaması sırasında uygulamayı yapan personelin ve uygulama yapılacak kişinin sağlığı gözetilerek profesyonel hareket edilmelidir.  Uygulama yaptıracak kişi ile odadaki uzmanın mutlaka gözleri zararlı ışınlardan korumak adına gözlük takması gerekmektedir.

Hatalı bir atışın göze denk gelmesi sonucunda gözde istenmeyen hasarlar oluşabilmektedir. Bu yüzden işini profesyonel bir şekilde ve insan sağlığına öncelik vererek yapan işletmeleri tercih etmek gerekmektedir.

Uygulama Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Soprano buz lazer uygulamasından sonra dikkat edilmesi gereken birtakım durumlar vardır. Epilasyon uygulaması sonrasında aşağıdaki maddelere dikkat edilmesi durumunda %90’a kadar başarı sağlamak mümkün olacaktır.

 • Uygulama sonrasında 12 saat uygulama yapılan bölgeye herhangi bir parfüm, deodorant, krem veya su temas ettirilmemelidir.
 • Uygulama sonrasında 1 hafta boyunca kese gibi cildi tahriş edebilecek uygulamalardan kaçınılmalıdır.
 • Uygulama sonrası kesinlikle solaryumdan kaçınmak gerekmektedir.
 • Zararlı güneş ışınlarından korunmak önemlidir. Bunun için yüksek faktörlü güneş koruyucu kremler kullanmak gerekir.
 • Soprano buz lazer uygulaması sonrası uygulama yapılan bölgede tüy dökülmesi gerçekleşecektir. İlk seanslarda bütün kıl köklerine atış yapmak imkânsız olacağı için bazı bölgelerde yavaş yavaş dökülmeler gözlenmektedir. Uygulama sonrası dökülme gerçekleşmeyen kısımlardaki kılları kökünden ağda ya da cımbız ile almamak gerekir.
 • Seanslar arasında mümkün olduğunda kıllara dokunmamak gerekir.

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bolu Dağı’nda kar yağışı etkili oluyor!
Bolu Dağı’nda kar yağışı etkili oluyor!
Hortum çatıları uçurdu, asırlık ağaçları da kırdı...Başkan olay yerini inceledi
Hortum çatıları uçurdu, asırlık ağaçları da kırdı...Başkan olay yerini inceledi