Domain Nedir?

Bursa domain internet kilit parçası halinde olan alan isimleri, web sitesi adreslerinin daha kolay ve anlamlı bir şekilde hatırlanmasını sağlar.

Domain Nedir?
Domain Nedir? Yeni Kalem

Bursa domain internet kilit parçası halinde olan alan isimleri, web sitesi adreslerinin daha kolay ve anlamlı bir şekilde hatırlanmasını sağlar. Fakat alan isimlerinin gücü web sitelerinin adres konusundan daha da fazlasını içerir. Doğru bir alan adı seçtiğiniz takdirde sitenizin veya markanızın ne denli bir başarıda olduğunu itibarı ve bilinirliği tarafından da çok ciddi bir etki sağladığını anlamış olursunuz.

Bu yüzden bir web sitesi kurarken almanız gereken en önemli kararlardan birisi de alan isminizin ne olacağı konusudur. Domain daha çok hatırlanmakta güçlük çeken IP adresleri yerine kullanılabilecek internet sitesi otoriterleri sayesinde geliştirilen bir isimlendirme yöntemi olarak bilinir. Siteniz için belirlediğiniz ismin .net ya da .com gibi bir uzantı ile kullanılması durumuna alan ismi veya domain denir. Böyle bir durumda Bulut Ajans sitesinden hizmet alabilirsiniz.

Domain Kayıt Alan Adı Tescili Ne Demektir?

Domain satın almak diye de belirtilen domain veya alan adı tescili web sitesinin ismini sizden başka herhangi birinin kullanmaması için, kendi üstünüze kayıtlı hale getirmeniz ve kiralamanız anlamını belirtir. Söz konusu olan durum alan adı satın almak değil, belirlemiş olduğunuz alan adını bir yıl için kiralamak durumudur. Bu yüzden Bursa hosting tarafından bu tescilin belirli periyotlar doğrultusunda yenilenmesi gerekir. Bu gibi durumlarda Bulut Ajans sitesinden hizmet alabilirsiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bolu Dağı’nda kar yağışı etkili oluyor!
Bolu Dağı’nda kar yağışı etkili oluyor!
Hortum çatıları uçurdu, asırlık ağaçları da kırdı...Başkan olay yerini inceledi
Hortum çatıları uçurdu, asırlık ağaçları da kırdı...Başkan olay yerini inceledi