Microblading nedir?

Kıl tekniği olarak da bilinen microblading, kaşların şeklinin değiştirilmesi ve dolgunlaştırılması için uygulanan dövme benzeri bir prosedürdür.

Microblading nedir?
Microblading nedir? Yeni Kalem

 

Kıl tekniği olarak da bilinen microblading, kaşların şeklinin değiştirilmesi ve dolgunlaştırılması için uygulanan dövme benzeri bir prosedürdür. Kaşlara uzun süreli olarak pigment vermek için ince uçlu bir iğne yardımıyla küçük dokunuşlar yapılır. Bununla beraber bu işlem klasik kaş dövmesinden daha farklıdır. Bunun nedeni işlem esnasında ciltte çok ince kesiler açılması ve kaş dövmesinde ise tek bir iğne ile boyama yapılmasıdır. Microblading sayesinde kaşların hem rengi hem de şekli uzun süreli olarak değiştirilebilir.

Microblading kıl tekniği nasıl uygulanır?

Microblading uygulaması öncesi estetisyen ile görüşmeli ve kaş şekli ve kaş rengi dahil olmak üzere işlemle ilgili tercihinizi net bir şekilde belirtmelisiniz. Birbirinizi iyi anlayamamanız durumunda arzu ettiğiniz kaşlara kavuşamayabilirsiniz. Microblading cerrahi bir prosedür olmadığı için işlemi estetisyen uygular. İşleme başlamadan önce estetisyen topikal bir krem ile işlem bölgesini uyuşturabilir. Böylece microblading uygulamasındaki mikro bıçak darbeleri sizi rahatsız etmez. Birkaç saat içerisinde tamamlanan bu işlem esnasında topikal kreme rağmen hafif bir his olabilir ancak ciddi bir ağrı duymayacağınız için korkulacak bir durum yoktur.

Microblading kalıcı mıdır?

Microblading yarı kalıcı bir uygulamadır. Bununla beraber, kullanılan pigmentin kalitesi, UV ışınlarına maruz kalıp kalmamak ve cilt bakım ürünlerinin etkileri gibi farklı faktörler bu uygulamanın kalıcılığı üzerinde etkilidir. Genellikle bir iki yıl kadar dayanan bu uygulama ilk seferden 6 ay sonra rötuşlarla daha kalıcı hale getirilebilir. Daha sonra yılda bir tekrarlanarak işlemin kalıcılığı sürdürülür.

Çekmeköy Microblading Merkezi

Çekmeköy bölgesinde bulunan microblading merkezleri arasından hangisine gideceğinize karar verdiniz mi? Bölgede birden fazla güzellik merkezi bulunuyor, müşteri yorumları ve puanlama baz alındığını en öne çıkan merkez ise Nil Tellioğlu Beauty.