Dudak Dolgusu Nedir?

Dudak dolgusu, dudakları olduğundan daha hacimli ve gösterişli hale getirmek için yapılan bir estetik işlemdir.

Dudak Dolgusu Nedir?
Dudak Dolgusu Nedir? Yeni Kalem

 

Dudak dolgusu, dudakları olduğundan daha hacimli ve gösterişli hale getirmek için yapılan bir estetik işlemdir. İşlem sırasında dudak çevresine ve iç kısmına dermal dolgu enjekte edilir. Dudakların hacimli ve daha estetik görünüme kavuşmasını sağlayan bu işlemde dolgu malzemesi olarak kullanılan madde, sağlığa zararlı olmayan hyluronik asit maddesidir.

Hyaluronik asit, cildi pürüzsüz bir hale getirirken cilt dokularını onararak cildin sağlıklı şekilde estetik görünüme kavuşmasını sağlar.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dudak dolgusu işlemi kişiye özel uygulanan bir işlemdir. Farklı çeşitlerde yapılabilen bu işlem, kişinin dudak yapısı ve istekleri doğrultusunda yapılır. İşlemden 30 dakika önce kişinin acı hissetmemesi için dudak çevresine krem sürülerek lokal anestezi yapılır. Dudak çevresi uyuşturulduktan sonra kıl kadar ince bir ince aracılığı ile dolgu malzemesi olan hyaluronik asit, dudak çevresine ve içine enjekte edilir.

Ortalama 30 dakika süren bir işlemdir. Dudaklara dolgu yapıldıktan hemen sonra işlemin sonuçları kendisini göstermeye başlar.

Bu İşlemlerle Güzelliğinizi İkiye Katlayın

Dudak dolgusu gibi kadınlar için güzelliği ikiye katlayacak uygulamalar büyük önem taşıyor. Kadınların günlük hayatlarında güzelliklerini desteleyecek birçok uygulamalara başvuruyor. Bu uygulamalar gerek estetik görünüm gerekse cilt bakımı için büyük önem taşıyor.

Dudak dolgusunun yanı sıra kadınlar medikal cilt bakımı gibi uygulamalar da yaptırarak ciltlerinin daha temiz. Işıltılı ve sağlıklı olmasını sağlıyor.

Medikal Cilt Bakımı Kimlere Uygulanır?

Başta kadınlar olmak üzere hem kadın hem erkeklerin tercih ettiği cilt bakım işlemlerinden birisidir. Kimyasal bir uygulama olmadığında istenildiği takdirde kadın ve erkeklerde uygulanabilen bir işlemdir. İlk aşamada cilt derinlemesine temizlenir ve tüm kirlerden arındırılır. Sonrasında buhar işlemi ile cilt gözenekleri açılarak cilt bakım ürünlerine karşı cilt, duyarlı hale getirilir.

Ciltteki ince kırışık görünümünün giderilmesi ve cildin yenilenmesi için cildin ihtiyacı varsa ultrasound ve yüksek frekans uygulamaları ile cilt onarımı sağlanır.

Medikal Cilt Bakımı Fiyatları

Her bireyin cilt özellikleri, cilt sorunları ve cildinin ihtiyaçları farklıdır. Bu farklılıklar doğrultusunda her bireye uygulanan cilt bakım yöntemleri ve ürünleri de özel olarak belirlenir. Medikal cilt bakımı fiyatları hakkında tek bir fiyat bilgisi vermek mümkündür. Medikal cilt bakımı, kişiden kişiye değişen bir uygulamadır.

Cildin ihtiyaç duyması halinde medikal cilt bakım seanslarında ek olarak farklı işlemler de yapılabilir. Bu durumda da fiyatlar değişebilir. En doğru fiyat bilgisi medikal cilt bakımının yaptırılacağı merkezden alınmalıdır.

Lazerle Leke Tedavisi Nedir?

Özellikle ciltte rahatsız edecek derecede lekeler olan bireylerin tercih ettiği işlemlerden birisidir. Cilt üzerindeki lekeler üzerine lazer ışınları gönderilir. Bu ışınlar cilt altında lekeleri oluşturan katmana kadar gider ve cilt lekelerinin en dipteki katmandan itibaren iyileşerek yok olması hedeflenir. Bu leke tedavisi sırasında cilt lekeleri kalıcı şekilde yok edilirken aynı zamanda cilt tonu eşitlenir.

Lazerle Leke Tedavisi

Lazerle leke tedavisi son dönemlerde ciltteki derin lekelerinden kurtulmak isteyenler için kesin çözüm olan bir tedavidir. Doğum lekeleri, güneş lekeleri, yaşlanma lekeleri, doğuştan gelen cilt lekeleri, çiller ve en beni olmayan cilt benleri lazerle yok edilebilen cilt lekeleridir.

Lazerle Leke Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bireyler işlem sonrasında bazı hususlara dikkat etmelidir. Tedavi sonrasında cilt yorulur. Bu nedenle de cilt tüm dış etkenlerden tahriş edilmeden korunmalıdır. Ayrıca tedavi sonrasında eğer gün ışığına çıkılacak ise mutlaka güçlü bir güneş kremi kullanılmalı ve cilt kesinlikle yıkanmamalıdır.

Lazerle leke tedavisi eğer yüz bölgesinde yapılmış ise en az 3 gün boyunca makyaj yapmaktan kaçınmalıdır. Aksi halde kozmetik ürünlerin cilt gözeneklerinin tıkaması neticesinde beklenen sonuçlar alınamamakla birlikte cildin tahriş olması muhtemeldir.

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bolu Dağı’nda kar yağışı etkili oluyor!
Bolu Dağı’nda kar yağışı etkili oluyor!
Hortum çatıları uçurdu, asırlık ağaçları da kırdı...Başkan olay yerini inceledi
Hortum çatıları uçurdu, asırlık ağaçları da kırdı...Başkan olay yerini inceledi