Fazla Kilolardan Kurtulmanın Ameliyatsız Yöntemi

Mide balonu ile artık ameliyat olmadan fazla kilolarınızdan kısa sürede kurtulabilirsiniz.

Fazla Kilolardan Kurtulmanın Ameliyatsız Yöntemi
Fazla Kilolardan Kurtulmanın Ameliyatsız Yöntemi Yeni Kalem

 

Mide balonu ile artık ameliyat olmadan fazla kilolarınızdan kısa sürede kurtulabilirsiniz. Kilolarınız artık sağlığınızı tehdit edecek seviyeye ulaştıysa, kendinizi hem bedenen hem de ruhen rahatsız hissediyorsanız mide balonu yöntemi ile fazla kilolarınızdan kısa sürede kurtulabilirsiniz. Özellikle spor ve diyet ile kilo veremeyenler için bu yöntem kısa sürede etkili çözümler sunar.

Fazla kilolardan kurtulmak için etkili bir yöntem olsa da uygulama sonrasında düzenli spor yapılması ve diyet programına uyulması önemlidir. Bir diyet programı çerçevesinde dengeli beslenildiğinde hızlı şekilde mide balonu ile fazla kilolardan kurtulmak mümkündür.

Mide Balonu Nedir?

Mide balonu cerrahi bir işlem olmamakla birlikte rahatsız edecek derecedeki fazla kiloları  kısa sürede vermenizi sağlayan endoskopik yöntemdir. Su dolu olan mide balonu, endoskopik yöntemlerle mideye yerleştirilir. Böylece acıkma hissiniz ile birlikte gıda alımınız da azalır.  

Aşırı derecede fazla kilo şikayeti olan ve diyet gibi yöntemlerle bu kiloları veremeyen kişilere uygulanan bu yöntem, yarı uyku yani sedasyon halinde hastaya uygulandığından uygulama sırasında ağrı, sızı ve acı hissetmezsiniz.

Mide Balonu Nasıl Uygulanır?

Mide balonu, alanında uzman hekimler tarafından uygulanması gereken profesyonel bir yöntem olmakla birlikte kısa sürede gerçekleştirilen kolay endoskopik işlemdir.  Uygulama öncesinde hasta ayrıntılı olarak fiziki muayeneye tabii tutulur. Hastanın fiziki muayenesinde herhangi bir olumsuz duruma rastlanmadığı takdirde uzman hekim, hastanın durumuna göre hangi mide balonu çeşidini uygulayacağına karar verir.

Uygulama aşamasına gelindiğinde hasta sedasyon ile uyutulur. Böylece hastanın endoskopi sırasında mide balonunu yerleştirirken ağrı ve acı hissetmesi engellenir. İşlem süresi ortalama olarak 30 dakika kadar sürer. Hasta 1 saat kadar müşahede altında tutulduktan sonra günlük yaşamına dönebilir. 

Yutulabilir Mide Balonu Yaptıranlar

Yutulabilir mide balonu, hem hastalar hem de uzmanlar tarafından sık tercih edilen mide balonu çeşitlerinden birisidir. Kısa sürede uygulanan ve aynı zamanda uygulama bittikten 10 dakika sonra günlük yaşama dönebileceğiniz basit bir endoskopik işlemdir. Bu işlemi yaptıranların yorumları oldukça olumlu ve memnuniyet çerçevesindedir.

Genel olarak mide balonu taktıranlarda görülen mide bulantısı, kusma ve mide krampı gibi şikayetler bu mide balonu çeşidinde çok nadir görülen şikayetlerdir. Bu nedenle de kullanıcı yorumlarında işlem sonrası rahatlık, hızlı sonuç alma gibi yorumlar vardır.

Mide Balonu Kullanıcı Yorumları

Son dönemlerde mide balonu taktıran ve bu yöntemle ciddi kilo kaybı yaşayan memnun hastalar vardır. Bu doğrultuda kullanıcı yorumları da olumlu yöndedir. Öncelikle kullanıcıların birçoğu işlem sonrasında kısa sürede zorluk yaşamadan günlük hayatlarına geri döndüklerini ifade ediyor. Bununla birlikte sedasyon ile işlem uygulandığından işlem sırasında ağrı ve acı hissedilmiyor.

Alınan kullanıcı yorumları arasında acıkma hissinin oldukça azaldığı ve dolayısıyla da kilo alımının neredeyse durduğu yönünde yorumlar da vardır. Mide balonu fiyatları da aşırı yüksek düzeylerde seyretmediğinden her hastanın tercih edebileceği yöntemler arasındadır.

Yutulabilir Mide Balonu Fiyatları

Yutulabilir mide balonu fiyatları, her sağlık merkezine ve her uzman hekime göre değişiklik gösterdiği gibi aynı zamanda hastaların özelliklerine ve hastaya takılacak olan mide balonu çeşidine göre de artabilir ya da azalabilir. Vücut kitle indeksi ve kişinin fizyolojik özellikleri doğrultusunda uzman hekim fiziki muayene sonrasında tedavi planı yapar. Bu plan doğrultusunda kesin ve net bir fiyat belirlenir.

Mide balonu fiyatları konusunda kesin ve net bilgi almak için işlemin yaptırılacağı merkezde detaylı muayene olduktan sonra hekimden fiyat almak en doğrusu olacaktır.

https://www.drfirat.com/mide-balonu/ ß hakkında bilgi için hemen tıklayın.

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bolu Dağı’nda kar yağışı etkili oluyor!
Bolu Dağı’nda kar yağışı etkili oluyor!
Hortum çatıları uçurdu, asırlık ağaçları da kırdı...Başkan olay yerini inceledi
Hortum çatıları uçurdu, asırlık ağaçları da kırdı...Başkan olay yerini inceledi