Meme Büyütme Estetiği

Adından da bilineceği ve anlaşılacağı gibi meme büyütmek için cerrahi uygulamaya başvurulur.

Meme Büyütme Estetiği
Meme Büyütme Estetiği Yeni Kalem

 

Adından da bilineceği ve anlaşılacağı gibi meme büyütmek için cerrahi uygulamaya başvurulur. Memelerin hacmini arttırarak, memenin şeklinin düzeltmeye yarayan bir uygulama yöntemidir. Kadınların başvurmasındaki amaç hacim vermek ve şeklini düzeltmek olarak, iki farklı şekilde karşımıza çıkar. Bu uygulamanın gerçekleşebilmesi içinde kişiye silikon protez takılır ya da kişiye kendi yağları kullanılması sonucunda işlem gerçekleştirilir. Yaklaşık olarak 50 yıldır bu cerrahi uygulama yapılmaktadır. Şimdiye kadar alınan sonuçların çoğu ciddi ilerlemeler kat etmiştir. Kişinin yapacağı meme büyütme, ameliyatı sonrasında daha hacimli ve düzgün şekilli memelere sahip olur.

Meme Büyütme Hangi Durumlarda Yapılır?

Bazen cinsiyet değişim gerçekleştiğinde kişilerin başvurması gereken bir diğer cerrahi uygulama olarak da bilinir. Cinsiyet değişim sürecinde kişiye meme oluşturmak için protez ile birlikte meme büyütme ameliyatı gerçekleştirilir. Buna ek olarak; yaşlanmanın getirmiş olduğu sarkık memeler, hamile sonrası oluşan sarkık memeler, bir memenin diğer memeye göre daha küçük olma durumunda bu cerrahi uygulamaya başvurulur.

Meme Büyütme Yöntemleri nelerdir?

Kişinin sağlığı için ve uzun vadeli kullanılmasına uygun olacak şekilde silikon ile göğüs büyütme uygulaması yapılır. Bu yöntem kişi için daha sağlıklı hale geliyor. Bunun sebebi ise meme dokusuna dokunulmadan işlem gerçekleşmiş oluyor. Kişinin meme dokusunun altına ya da kasın altına yerleştirilme sonucu işlem gerçekleştirilmiş oluyor. Meme dokusu herhangi bir zarara uğramaz ve emzirme fonksiyonlarını da doğru şekilde yerine getirir. Kişiye istediği boyutlarda işlem uygulanır. Fakat bu durumda vücut yapısına uygun olacak şekilde yapılması daha doğru bir karar olacaktır.

Meme Büyütme Operasyonları

Memelerin hacmini arttırmak için meme büyütme, ameliyatına başvurulur. Kadınların özellikle tercih etmiş oldukları bu cerrahi uygulama sayesinde istedikleri görünümü elde edebilme şansına sahip oluyorlar.

Meme Küçültme Öncesi Hazırlık Detayları Nelerdir?

Bütün estetik operasyonlarında gerçekleştiği gibi meme küçültme ameliyatında da hastanın bazı önemli durumlarda dikkat etmesi gereken hazırlık aşamaları vardır. Hazırlık aşamasında kişiye tahliller ve bazı incelemeler yapılır. Eğer tahlillerde ve incelemelerde herhangi bir sorun yoksa, hastanın ameliyatı gerçekleştirebilmesi için herhangi bir sorun teşkil etmediği anlamına gelir. Burada hasta kullanmış olduğu ilaçlara bir süre ara vermelidir.

Durumun sağlıklı sonuçlanabilmesi içinde doktoru bu konuda bilgilendirmek daha doğru olacaktır. Özellikle kan sulandırıcı ilaçların kullanımına kısa süreliğine ara verilmelidir. Meme küçültme, ameliyatının başarılı sonuçlar verebilmesi için doktorunuzun vermiş olduğu talimatlara uymanız gerekir.

Meme Küçültme Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

Öncesinde ve sonrasında kişinin dikkatli davranması gereken durumlar vardır. Meme dikleştirme, operasyonu gerçekleştikten sonra hasta alkol ve sigarayı bir süreliğine tüketmemesi gerekir. Kullanmış olduğu ilaçlara da bu zaman dilimi içinde ara vermesi daha doğru karar olacaktır.

Ağır spor dallarından ve egzersizlerinden uzak durmalıdır. Yaklaşık olarak bir haftalık süreç içinde kendini yormadan, dinlenmesi gerekir.

 

Meme Dikleştirme Nasıl Yapılır?

Sarkma sonucu oluşan bu sorunun önüne geçebilmek için meme dikleştirme, ameliyatı gerçekleştirilmiş olur. Dikleştirme ameliyatı sayesinde doğal görünüm elde etmek mümkündür. Hastanın bedeni dikkate alınır ve operasyon gerçekleştirilir.

Memelerdeki sarkıklığın oranı belirlenmiş olur. Ameliyat öncesinde planlanmış olan bölgeye anestezi uygulama yapılır. Meme başlarının önceden belirlenmiş olan bölgeye alınır.

Daha sonra meme dokusunu şekillendirilmiş olur. Büyük memelerden doku çıkarılır, küçük memelere ise protez takılmış olur. Gerekli durumlarda fazla olan deri alınarak, meme dikleştirme operasyon bitirilmiş olur.

Meme Dikleştirme Kimler Olmalı?

Göğüslerde ciddi derece sarkık meydana gelmişse ve bu durum kişiyi rahatsız ediyorsa mutlaka meme dikleştirme, ameliyatını gerçekleştirmesi gerekir. Bu durum fiziksel olarak kişiye rahatsızlık verir. Bunun için kadınların bu ameliyatı gerçekleştirmesinde herhangi bir sorun teşkil etmez.

Gerekli şartlar ve koşullar sağlandıktan sonra herkesin rahatlıkla yapabileceği tedavi yöntemi arasında yer alıyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bolu Dağı’nda kar yağışı etkili oluyor!
Bolu Dağı’nda kar yağışı etkili oluyor!
Hortum çatıları uçurdu, asırlık ağaçları da kırdı...Başkan olay yerini inceledi
Hortum çatıları uçurdu, asırlık ağaçları da kırdı...Başkan olay yerini inceledi