Açık Emar Nedir?

Açık emar tıp alanında teknoloji ile beraber gelişimini gördüğümüz en önemli görüntüleme işlemleri arasında yer almaktadır

Açık Emar Nedir?
Açık Emar Nedir? Yeni Kalem

 

Açık emar tıp alanında teknoloji ile beraber gelişimini gördüğümüz en önemli görüntüleme işlemleri arasında yer almaktadır. Kapalı emara göre daha iyi bir görüntülemenin elde edilmesine destek olan açık emar radyasyon içermemesi ve herhangi bir ağrı ya da sızıya sebep olmaması nedeni ile de tercih edilmektedir.

Kapalı emarlar aynı zamanda hastalarında korkusuna sebep olmaktaydı. Kişinin kapalı bir alan içinde olma korkusu da çekim sırasında da kıpırdamasına ya da butona basarak çekimi sonlandırmak istemesine de neden olmaktadır. Tüm bunları yok eden emar uygulaması sayesinde korku alanı tamamen ortadan kalkarken daha iyi bir görüntüleme de elde edilmektedir. Özellikle çocuklar için avantaj yaratan işlem anesteziye gerek kalmadan çocukların da çekimlerinin yapılmasına olanak sağlar.

Açık Emar Fiyatları

Son teknoloji ile üretimi yapılarak tıp dünyasında en gelişmiş olan uygulama olarak bilinen açık emar fiyatları farklılık gösterebilmektedir. Çekim işlemine ve uygulamanın kurum işleminde göre değişim göstermesi nedeni ile film çekimi öncesinde bilgi edinerek buna göre işleme yer vermeniz de tavsiye edilir.

Açık Emar Çekim İşlemleri

Açık emar en çok tercih edilen görüntüleme yöntemleri arasında yer almaktadır. Tıp alanında en gelişmiş görüntüleme yöntemi olarak bilinmekte olan açık emar yan etkisi olmayan bir çalışmadır. Radyasyon içermemesi nedeni ile de son derece avantaj sağlamakta olan açım emar uygulaması kapalı emar uygulamasında alınmayacak olan görüntülerinde bile elde edilmesinde imkân sunmaktadır.

Görüntüleme alanında avantaj yaratan HSG yani rahim filmi ücreti çekimi de rahim alanının tamamının görüntülenmesine destek olarak olası sıkıntıların da kısa bir sürede belirlenmesine destek olmaktadır. İlaçlı olarak da yapılan çekim ile istene sonuçlar daha net olarak görüntülenebiliyor.

Rahim Filmi Nasıl Yapılır?

Rahim filmi olarak ifade edilmekte olup histerosalpingografi adı ile bilinen uygulama kısaca HSG harfleri ile aktarılmaktadır. Rahim içinin net olarak gözlemlenmesine destek olan çalışma özellikle yaşanan düşükler sonrasında, kısırlık yaşanması durumunda ya da hastalıkların belirlenmesi aşamasında avantaj sağlamaktadır. Kapalı kanal tespiti, kısırlık, kanser, embriyonun tutunamama sebepleri gibi birçok farklı sebep ile de rahim filmi çekimi yapılarak sebeplerden net olarak görüntülenebilmektedir.

Anestezili Rahim Filmi Nasıl Çekilir?

Histerosalpingografi yani rahim filmi çekimi öncesinde detaylı bir jinekolog muayenesinden geçilmesi gerekir. Adet kanamasının bitmesi sonrasında birkaç gün içinde çekim yapılmaktadır. Kısa sürede ve kolaylıkla yapılabilen uygulama günümüzde daha az ağrılı olarak yapılmaktadır. Anestezili rahim filmi ise aynı özelliklere sahip olup rahim içinin tamamının görüntülenmesi için rahme verilen ilaç ile de görüntünün daha net alınmasına olanak sunmaktadır.

HSG Filmi Kimlere Uygulanır?

HSG filmi çekimi ile hamileliğin neden gerçekleşmediği ya da sürekli düşük yapılmasının sebepleri net olarak anlaşılabilmektedir. Jinekolojik muayene sonrasında hekim tarafından gerek görülmesi durumunda HSG film çekimi yapılabilmektedir. Tekrarlayan düşükler durumunda, embriyonun tutunamamasının sebeplerinin belirlenmesinde, kanalların incelenmesi, kanser riski gibi birçok duruma sahip olan kişi içinde HSG filmi çekimine yer verilebilir

HSG Filmi Fiyatları

Rahim içinin net olarak görüntülenmesi aşamasında büyük avantaj sağlamakta olan HSG film çekim işlemleri ile beraber kısırlık sorunları, tekrarlayan düşük, tıkalı kanal, kanser gibi birçok durumun belirlenmesi ve sorunlar var ise de sebepleri anlaşılabilmektedir. HSG filmi fiyatları ise uygulanacak olan işlemlere ve kurum gönderimlerine göre de değişim gösterebiliyor.

HSG filmi çekim işlemleri ile beraber elde edilecek olan sonuçlar sayesinde yaşanan sıkıntının nedenleri de belirlenerek tedavi de buna göre gerçekleştirilebilir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bolu Dağı’nda kar yağışı etkili oluyor!
Bolu Dağı’nda kar yağışı etkili oluyor!
Hortum çatıları uçurdu, asırlık ağaçları da kırdı...Başkan olay yerini inceledi
Hortum çatıları uçurdu, asırlık ağaçları da kırdı...Başkan olay yerini inceledi