Diş Kaplama Çeşitleri

İzmir diş estetiği ile sağlıklı ve estetik dişlere sahip olabilmeniz mümkündür.

Diş Kaplama Çeşitleri
Diş Kaplama Çeşitleri Yeni Kalem

İzmir diş estetiği ile sağlıklı ve estetik dişlere sahip olabilmeniz mümkündür. Ağız ve diş sağlığı, hem estetik görünüm hem de aynı zamanda yiyeceklerin öğütülmesi gibi işlevler için önemlidir. Dişler arasında oluşan boşluk, dişlerin çatlaması, kırılması ya da dişlerde meydana gelen diş çarpıklığı gibi durumlar estetik olmayan bir görünüm ortaya koyarken aynı zamanda bu durumlar besinlerin öğütülmesi konusunda da zorluk çıkarır.

Diş kaplama çeşitleri ile dişlerdeki şekilsel ve yapısal bozuklukları gidererek hem dişlerin sorunsuz şekilde sağlıklı kullanılmasını sağlamak hem de estetik bir görünüm oluşturmak için günümüzde fazlasıyla tercih edilen yöntemlerdir.

Zirkonyum Kaplama Nedir?

İzmir Zirkonyum kaplama metal desteksiz olarak zirkonyum maddesinin fırınlanarak üretildiği bir kaplamadır. İçinde metal olmaması, ışık geçirgenliği ve saf bir madde olması kullanım ve görüntü olarak kullanıcıya birçok fayda sağlar. Öncelikle metal içermediği ve saf bir madde olduğu için zirkonyum kaplama, ağız içine kolay şekilde uyum sağlar.

Işık geçirgenliği olan bir maddedir. Bu sayede kaplama olmasından dolayı rotaya bir yapay görüntü çıkarmak yerine tamamen gerçek bir diş gibi doğal ve aynı zamanda estetik bir görüntü ortaya koyar.

Zirkonyum Kaplama Çeşitleri Nelerdir?

Zirkonyum kaplama iki farklı şekilde üretilerek iki farklı şekilde uygulanan, günümüzde özellikle estetik kaygıların giderilmesi için yaygın olarak tercih edilen bir diş kaplama yöntemidir. Tabakalandırma yöntemi ile üretilen zirkonyum kaplama, kusursuz bir estetik görünüm sunsa da dayanıklılık bakımından zayıf olur.

Tek parça olarak üretilerek dişe uygulanan zirkonyumlar ise mekanik yani kullanım açısında son derece rahat olurken estetik görünüm açısından eksik kalan bir zirkonyum çeşidi olur.

İmplant Nasıl Yapılır?

Çene kemiğine titanyum adı verilen bir vidanın yerleştirilmesiyle uygulanan bir işlemdir. Çekilen dişin yerini doldurmak ve çiğneme işlevini yeniden kazanmak için yapılır. Cerrahi ir işlemdir. Cansız bir madde olan titanyum vida, çene kemiğine yerleştirilir. İzmir implant ameliyatının çocuklara yapılmasının nedeni; henüz diş gelişiminin tamamlanmamış olmamasıdır.

Çene kemiğine yerleştirilen titanyum vida, kısa sürede ağız içinde gerçek bir diş gibi kabul görür ve kaybedilen diş gibi işlevlerini yerine getirmeye başlar.

İmplant Kimlere Uygulanır?

İzmir implant ameliyatı; büyüme ve gelişme evresini geçirmiş, ağız içinde herhangi bir yara ve iltihap olmayan her bireye uygulanabilir bir tedavi yöntemidir. Bireylerin ağız ve diş gelişimi 16 ila 18 yaş arasında tamamlanır. Dolayısıyla da 18 yaşını doldurmuş ve ağız içinde hiçbir engeli olmayan kişilere implant uygulaması yapılabilir.

Çene kemiğine yerleştirilen titanyum vidalar, gelişmekte olan diş yapısını olumsuz etkileyeceğinden bu yaş aralığındaki bireylere implant uygulanamaz.

Diş Estetiği Nedir?

İzmir diş estetiği sosyal hayatta estetik ve büyüleyici gülüşler sergilemenizi sağlayan yöntemlerden oluşan bir ağız ve diş sağlığı alanıdır. Kırık, çatlak, yamuk ya da sararmış diş gibi sorunlarınız varsa ya da çekilen dişinizin ardında kalan boşluk hem fiziken hem de psikolojik olarak sizi rahatsız ediyorsa diş estetiği ile eski gülüşünüze kolaylıkla kavuşabilirsiniz.

Diş Estetiği Fiyatları

İzmir diş estetiği uygulamaları içinde her hastanın sorunlarına çözüm olabilecek birçok diş estetiği yöntemi vardır. Bu yöntemlerin fiyatları her merkezde farklılık gösterir. Ayrıca her tedavi yöntemi kişiye özel olarak uygulanır. Dolayısıyla da fiyatlar da her hastaya göre değişerek sunulur. En sağlıklı fiyat bilgisi ancak diş estetiğinin yapılacağı merkezden detaylı muayene sonucunda alınabilir. Muayene sonucunda uzman diş hekimi, yapılacak tedavi yöntemlerini belirleyerek fiyat belirleyecektir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bolu Dağı’nda kar yağışı etkili oluyor!
Bolu Dağı’nda kar yağışı etkili oluyor!
Hortum çatıları uçurdu, asırlık ağaçları da kırdı...Başkan olay yerini inceledi
Hortum çatıları uçurdu, asırlık ağaçları da kırdı...Başkan olay yerini inceledi