TVHB: “Veteriner hekimler de aşıda öncelikli gruplar arasında yer almalı"

Türk veteriner hakimler birliği merkez konseyi başkanı ali eroğlu, veteriner hekimlerin de covid-19 aşısında öncelikli gruplar arasında yer alması gerektiğini.

TVHB: “Veteriner hekimler de aşıda öncelikli gruplar arasında yer almalı
TVHB: “Veteriner hekimler de aşıda öncelikli gruplar arasında yer almalı

TVHB Başkanı Eroğlu, veteriner hekimlerin Covid-19 ile mücadele edilen bugünlerde bir taraftan Türkiye'nin en büyük metropollerinden, en ücra köy ve mezralarına kadar mesai mefhumu gözetmeksizin hizmet ve emek verdiğini belirterek, “Covid-19 virusunun izolasyonunu, genetik haritasını ortaya koyan ve yerli ve milli Covid-19 aşısının geliştirilmesinde aktif görev alan bilim adamlarımızın tamamına yakınını veteriner hekim olduğu göz önünde bulundurulduğunda veteriner hekim meslektaşlarımızın Covid-19 aşılamasında öncelikli gruplar içerisinde yer alamaması izah edilebilir bir durum değildir” ifadelerine yer verdi.

TVHB Başkanı Eroğlu açıklamasının devamında şunları kaydetti:
“Veteriner hekimler her an bir hastalık alma riski ile karşı karşıyadır. İçlerinde oda başkanlarımızın da olduğu yüzlerce meslektaşımız Covi-19 a yakalanmış, 15 meslektaşımız hayatını kaybetmiştir. 12.04.2021 tarihi itibarı ile 1.doz aşı uygulananların 11,5 milyona, 2. doz aşı uygulananların ise yaklaşık 8 milyona ulaştığı ve toplamda 19,5 milyon doz aşı uygulaması yapıldığı görülmektedir. Aşı yapılacak sadece 32 bin veteriner hekimdir”.

Mustafa Cenik

haber haberler gündem dünya iha güncel haberler son dakika haberleri türkiye dünya politika ekonomi finans döviz borsa spor futbol siyaset sağlık kültür sanat müzik sinema magazin moda bilim teknoloji
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bolu Dağı’nda kar yağışı etkili oluyor!
Bolu Dağı’nda kar yağışı etkili oluyor!
Hortum çatıları uçurdu, asırlık ağaçları da kırdı...Başkan olay yerini inceledi
Hortum çatıları uçurdu, asırlık ağaçları da kırdı...Başkan olay yerini inceledi