Asma kat

Yüksek taşıma kapasitesine sahip olarak üretilen asma kat projeleri için güvenilir firmalarla iletişime geçilmelidir.

Asma kat
Asma kat Yeni Kalem

 

Yüksek taşıma kapasitesine sahip olarak üretilen asma kat projeleri için güvenilir firmalarla iletişime geçilmelidir. Doğru projelendirilmiş asma katlarda seçtiğiniz güvenilir firmalar sayesinde asma katın altında güvenle oturabilirsiniz. Aksi halde yanlış bir malzeme seçimiyle asma katlar yeterli miktarda yükü taşıyamayabilirler. Çok uzun yıllar Birlik Sanayi Sitesi’nde yüzlerce asma kat yapmış Serhad Çelik firması kurucusu Orhan Selman’a göre asma katların güvenilir olmasının yanı sıra kullanım amaçlarına göre estetik olması gerekmektedir. Asma katlarda özellikle merdivenin seçimi önemli rol oynamaktadır.

Ayrıca Serhad Çelik firmasının kurucusu Orhan Selman ‘Çelik konstrüksiyon ve çatı imalatı gibi  işleriniz için aklınıza ilk olarak gelecek adreslerden birisi olmanın gururunu yaşıyoruz. Geçmişte yüzlerce asma kat siparişini başarıyla tamamlamış olan lider firmamız sayesinde  rahat edebileceksiniz. Ofis veya iş yerlerinizde kullanılmayan alanları değerlendirebilmek için sürdürülebilir çevresel faktörleri dikkate aldığınızda çelik konstrüksiyon imalatında çevreci yaklaşımları sergileyen bir firma ile tanışmış olacaksınız. Kaliteli ve deneyimli ekipler tarafından gerçekleştirilecek olan planlama çalışmalarından faydalanmanıza olanak verilmektedir. Alanlarınızda en yüksek verimi elde etmeniz için asma kat imalatında iyi bir planlamanın yapılmasında doğru mimari özellikler uygulanmalıdır.’ şeklinde görüşlerini belirtti.

Asma Kat Mimari Özellikleri

Daha önce yapımı tamamlanmış olan mimari yapıların iç kısımlarında gerçekleştirilecek asma kat çalışmalarında dikkat edilmesi gereken önemli hususlar bulunmaktadır. Asma kat imalatı esnasında planlamanın ve hesapların uzmanlıkla yapılması gerekmektedir. Statik hesaplara dair tüm detaylara ve deneyime sahip olan çalışanlara sahip firmalar sayesinde güvenilir adımları atabilirsiniz.

Asma katların yapılabilmesi için yüksek tavanlı alanlar gerekmektedir. Asma katların ne amaçla kullanılacağı bilinmeli ve sonradan bu fonksiyon kesinlikle değiştirilmemelidir. Çünkü asma katta taşıyıcı çelik kolonlar ve sac taban bu yüke göre dizayn edilmektedir. Fonksiyon değiştiği noktada asma katın yapısının da revize edilmesi gerekir. Beylikdüzü Birlik Sanayi Sitesi’nde bulunan Serhad Çelik firması kurucusu Orhan Selman asma katların son zamanlarda loft dairelerde oldukça popüler olduğunu dile getirdi. Ayrıca asma katların çelik taşıyıcılarının betonarme yapılardaki kolonlara göre daha sağlam ve güvenilir olduğunu söyledi.

Kaynak: https://serhadcelik.com/

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bolu Dağı’nda kar yağışı etkili oluyor!
Bolu Dağı’nda kar yağışı etkili oluyor!
Hortum çatıları uçurdu, asırlık ağaçları da kırdı...Başkan olay yerini inceledi
Hortum çatıları uçurdu, asırlık ağaçları da kırdı...Başkan olay yerini inceledi