Sabancı Üniversitesi Beslenme Uzmanı Pınar Demirkaya ile Anlaştı

Sağlık hizmetlerinin önemli bölümlerinden biri de sağlıklı beslenmektir. İnsanların kendi bedenlerini tanıyıp, bilinçli ve sağlıklı beslenme şekilleri çerçevesinde hayat kalitelerini arttırmasının yanı sıra, bir çok hastalığın da önüne geçilebilir.

Sabancı Üniversitesi Beslenme Uzmanı Pınar Demirkaya ile Anlaştı
Sabancı Üniversitesi Beslenme Uzmanı Pınar Demirkaya ile Anlaştı Yeni Kalem

 

Sağlık hizmetlerinin önemli bölümlerinden biri de sağlıklı beslenmektir. İnsanların kendi bedenlerini tanıyıp, bilinçli ve sağlıklı beslenme şekilleri çerçevesinde hayat kalitelerini arttırmasının yanı sıra, bir çok hastalığın da önüne geçilebilir. Sağlıklı beslenme vücudun oluşturduğu hücrelerin doğru ve düzenli çalışabilmesi için gereklidir. Beslenme yetersizliği ya da fazla beslenmeden kaynaklı sağlık sorunlarının önüne geçilebilmesi adına Sabancı Üniversitesi bir adım attı.

Sabancı Üniversitesi, bünyesinde çalışan beyaz yakalı 1000 çalışanı için 6 aylık online beslenme danışmanlık hizmeti projesi başlattı.

6 aylık online Beslenme Danışmanlık hizmetini kapsayan projede, çalışanlar mail yolu aracılığı ile bilgilerini paylaşarak randevu alabilecekler ve ayda 2 defa görüntülü konuşma ile beslenme programlarını oluşturabilecekler.

Çalışanlarının sağlıklı beslenmesine dayalı hayat standartlarını oluşturmasında destek vermeyi amaçlayan Sabancı Üniversitesi, bu projede işini tutkuyla yapan Beşiktaş JK Beslenme Uzmanı Pınar Demirkaya ile yollarını birleştirdi.

Mesleğine karşı büyük bir tutkusu olan Beslenme Uzmanı ve Diyetisyen Pınar Demirkaya, eğitimini başarıyla tamamladıktan sonra, İstanbul’da özel bir hastanede çalışmaya başladı. Üç yıl boyunca Klinik Şefi ve Beslenme Uzmanı olarak görev yaptı. Şuan ise kendi kliniğinde Beslenme Uzmanı olarak görevine devam etmekte olan Pınar Demirkaya, ayrıca sağlıklı beslenme ve diyet türleri üzerine Woman Fitness ve Health Food için düzenli olarak yazılar yazmaktadır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bolu Dağı’nda kar yağışı etkili oluyor!
Bolu Dağı’nda kar yağışı etkili oluyor!
Hortum çatıları uçurdu, asırlık ağaçları da kırdı...Başkan olay yerini inceledi
Hortum çatıları uçurdu, asırlık ağaçları da kırdı...Başkan olay yerini inceledi