Stencil Ne İşe Yarar?

Stencil dediğimiz boya tekniği ülkemizde pek yaygın olmasa da diğer ülkelerde sık kullanılır.

Stencil Ne İşe Yarar?
Stencil Ne İşe Yarar? Yeni Kalem

 

Stencil dediğimiz boya tekniği ülkemizde pek yaygın olmasa da diğer ülkelerde sık kullanılır. Bu terim İngilizce bir kelimedir. Türkçe anlamı kalıp ve şablon olan bu kelime birbirinden farklı şekillerin boya yardımıyla uygulanabilmesi adına hazırlanan şablonlar bütünüdür.

Bu bütün daha çok ahşap boyama alanında tercih edilse de hemen hemen her yerde kullanılabilir. Stencil, tekrar kullanılabileceği için kullanan insanlar açısından oldukça büyük bir avantajdır. Fazlasıyla dayanıklı bir yapıya sahip olan bu şablon ile birbirinden farklı yüzeyleri estetik görünümlü ve dekoratif bir şekilde boyayabilirsiniz. 

Stencil Uygulaması Nasıl Yapılır?

Stencil herkese ilk başta kolay görünse de içerisine detaylı bir şekilde bakıldığı zaman zor olduğunu fark ederiz. Kişinin şablonu uygulamadan önce veyahut uygulama esnasında dikkat etmesi gereken bazı önemli hususlar vardır. Kişi ilk olarak şablonu yüzeye iyice sabitlemelidir. Sabitlemediği zaman desen bozulabilir.

Bu ürün ile yüzeye tekrar boyama tekrar boyama işlemi yapma amacı güdenler şablon söküldükten sonra desenleri uç uca gelecek bir şekilde tekrar yapıştırmaları gerekir. Bu ürüne https://www.guvensanat.com/stencil adresinden de ulaşabilirsiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bolu Dağı’nda kar yağışı etkili oluyor!
Bolu Dağı’nda kar yağışı etkili oluyor!
Hortum çatıları uçurdu, asırlık ağaçları da kırdı...Başkan olay yerini inceledi
Hortum çatıları uçurdu, asırlık ağaçları da kırdı...Başkan olay yerini inceledi