Kamp Çadırı Su Geçirir mi?

Kamp çadırı, doğada kusursuz bir maceraya çıkmak isteyen doğa severler için oldukça değerli seçeneklerdir.

Kamp Çadırı Su Geçirir mi?
Kamp Çadırı Su Geçirir mi? Yeni Kalem

 

Kamp çadırı, doğada kusursuz bir maceraya çıkmak isteyen doğa severler için oldukça değerli seçeneklerdir. Kaliteli bir deneyim için satın alınan kamp çadırları ile ilgili en çok merak edilen detaylardan bir tanesi çadırların su geçirip geçirmediğidir. Bu soruya net cevap vermek ve kaliteli bir alışverişe kapı aralamak adına kamp çadırlarının bütün özelliklerini bilmelisiniz.

Kamp yaparken dikkat edilecek en önemli konulardan bir tanesi olarak kamp çadırının özelliklerinin neler olduğunu bir incelemek şart. Büyük kamp çadırları ve diğer detayları aşağıda sizler için derledik!

Mevsimine Göre Kamp Çadırları

Kamp çadırları ile alakalı dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan bir tanesi çadırların mevsimine göre sınıflandırılmasıdır. Bu bağlamda 5 mevsim, 4 mevsim çadır ve 3 mevsim çadırların varlığından söz etmek gerekir. Bu nedenle de mevsime göre seçim yaparak yağmur etkilerinden korunmanız şarttır.

5 Mevsim Kamp Çadırları

5 mevsim çadırlar 4 mevsim + ekstrem hava koşullarına yönelik tasarlanmış çadırlardır. Bu noktada yağmurlu havalarda ya da olumsuz hava koşullarında 5 mevsim kamp çadırları tercihinde bulunmak ideal olabilir. Ancak suyun etkisinden tamamen korunmak adına çadırın üzerine yağmurluk geçirmeniz gerekir. Aksi takdirde tam korumadan söz etmek mümkün olmaz.

4 Mevsim Kamp Çadırları

Kamp çadırınızın su geçirmemesi arzusunu taşıyorsanız 4 mevsim kamp çadırlarından da yararlanabilirsiniz. Ekstrem hava koşulları dışarıda bırakıldığında oldukça kullanışlı olan bu seçenekle de mutlaka bir yağmurluk kullanmalısınız. Aksi takdirde çadır içerisinde ıslanmanız muhtemeldir.

3 Mevsim Kamp Çadırları

Kamp çadırları arasından bir seçim yapacaksanız en özel seçeneklerden bir tanesinin 3 mevsim çadırlar olduğunu bilmelisiniz. Bu çadırlar yaz ve ilkbahar ayları için idealdir. Ancak çadırların yağmura karşı çok dirençli olmadığından söz etmek gerekir. Bu kapsamda iç tentenin yanında dış tentesi de olan bir 3 mevsim kamp çadırı ile daha kaliteli bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Kamp Çadırları Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Kamp çadırları arasından suya karşı dayanıklı bir alternatiften yararlanmak isterken fiyatları da dikkate almak şarttır. Aksi takdirde satın alacağınız kamp çadırının özellikleri iyi ancak fiyatı yüksek olacağından başarılı bir alışveriş deneyimi yaşamak çok mümkün olmayacaktır. Peki, büyük kamp çadırları ya da klasik kamp çadırları için ödemeniz gereken ücretler nelerdir?

Kamp çadırları fiyatı belirlenirken en çok dikkat edilmesi gereken konu marka ve kumaş kalitesidir. Bunun yanı sıra kamp çadırlarının tercih edilmesi sırasında 5 mevsim, 4 mevsim ya da 3 mevsim seçenekleri fiyatı etkiler. Özellikle 5 mevsim kamp çadırları daha kaliteli ve dolayısıyla daha yüksek fiyatlıdır. Bu durumda bütçenizi sarsmayacak bir seçim yapmalısınız. https://www.kampseti.com/ olarak sunduğumuz kusursuz çadır seçenekleri ile sizlere harika alternatifler vaat ediyoruz!

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bolu Dağı’nda kar yağışı etkili oluyor!
Bolu Dağı’nda kar yağışı etkili oluyor!
Hortum çatıları uçurdu, asırlık ağaçları da kırdı...Başkan olay yerini inceledi
Hortum çatıları uçurdu, asırlık ağaçları da kırdı...Başkan olay yerini inceledi