Havuz Robotu Nedir?

​Havuz robotu, havuzun temizliğinde kullanılan teknolojik bir araçtır. Havuz süpürgesi ve fırçaların yerini alan bu robot havuzdaki kirleri, yosunları ve tozları otomatik olarak temizler. Saatler süren yorucu havuz temizliğini sadece tek tuşa basarak halletmenizi sağlar.

Havuz Robotu Nedir?
Havuz Robotu Nedir? Yeni Kalem

Havuz robotu, havuzun temizliğinde kullanılan teknolojik bir araçtır. Havuz süpürgesi ve fırçaların yerini alan bu robot havuzdaki kirleri, yosunları ve tozları otomatik olarak temizler. Saatler süren yorucu havuz temizliğini sadece tek tuşa basarak halletmenizi sağlar. Havuzların boylarına ve türlerine göre farklı havuz robotları üretilmiştir. Tekerlekleri yüksek tutuş sağlar böylece havuz duvarlarına tırmanarak duvarlarda da temizlik işlemi yapar. Havuzdaki yosunları da temizlediği için suyun berraklığını da korumasına yardımcı olur.

Havuz Robotunun Kullanımı

 

Havuzların fiziksel temizliğini kolaylaştıran havuz robotları son dönemlerde oldukça sık tercih edilen seçeneklerden. Vakit alan havuz süpürme ve fırçalama işlemlerini kendi başına yapan bu araç sizlere zamandan tasarruf sağlıyor. Çevre dostu olan bu ürün kimyasal kullanımı ihtiyacını da azaltır. Havuzlarda pratik temizliği sağlayan havuz robotları kullanımı oldukça kolaydır. Su sirkülasyonu ile bir enerji kaynağına bağlanmadan çalışabilen havuz robotu fiyatları ile son derece cazip olabilirler. suyun üzerine indirip çalışma düğmesine basmanız yeterli olacaktır. Çalışması için bir güce bağlanması gereken havuz robotlarını gerekli bağlantıları kurduktan sonra su içerisine bırakıp çalıştırmanız gerekir. Havuz temizleme robotları su olmayan alanlarda çalıştırılmamalıdır. Cihazlar suda çalıştırılmaya uygun yapıda üretilmiştir, su dışında çalıştırmak cihaza zarar verebilir.

 

Bluetooth bağlantısı olan havuz robotları da vardır. Uzaktan kumanda edebileceğiniz bu robotları telefonunuza yükleyebileceğiniz uygulama sayesinde tek tuşla çalıştırabilirsiniz. Böylece siz havuz başında olmasanız da robotu aktive edebileceksiniz. Havuz robotunu çok uzun süre su içinde bırakmamamız önerilir, iç materyalleri aşınabilir. Yön bulma özellikleri de derin temizlik modları ile tüm havuzu tarayarak her köşeyi temizlerler. Vakumlu ağız kısmı sudaki toz, kir gibi parçacıkları suyu boşaltmaya gerek kalmadan temizler. Süpürme işleminin bir avantajı da kum filtrenize gidecek tozları azaltmasıdır. Böylece kum filtreniz daha uzun süre temiz kalır. Fırçaları da havuzun tabanını ve duvarlarını fırçalayarak temizliği sağlar. Ortalama 2 saat süren temizlik işlemi sonunda robotu sudan çıkarabilirsiniz. Hızlı temizlik modu ile daha yüzeysel ve hızlı bir temizlik işlemi sağlayabilirsiniz. Havuz robotu zaman ve güç isteyen havuz temizliğini kolaylaştırır. Sizlere de kalan vakti değerlendirmek kalır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bolu Dağı’nda kar yağışı etkili oluyor!
Bolu Dağı’nda kar yağışı etkili oluyor!
Hortum çatıları uçurdu, asırlık ağaçları da kırdı...Başkan olay yerini inceledi
Hortum çatıları uçurdu, asırlık ağaçları da kırdı...Başkan olay yerini inceledi