Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 21-05-2021 17:00   Güncelleme : 21-05-2021 17:00

Diğerleri Araba Ama Karakaya Global’deki Tüm Araçlar Klasik Otomobil!

Şu an üretilen birçok araç 50 yıl sonra hurda olacak, çünkü özel malzemeleri yok klasiklerin araçtan ziyade otomobil olması zamana direnecek kadar sağlam ve güçlü olmalarından kaynaklanıyor.

Diğerleri Araba Ama Karakaya Global’deki Tüm Araçlar Klasik Otomobil!

Şu an üretilen birçok araç 50 yıl sonra hurda olacak, çünkü özel malzemeleri yok klasiklerin araçtan ziyade otomobil olması zamana direnecek kadar sağlam ve güçlü olmalarından kaynaklanıyor. Eskiden araç yapımında kullanılan metaller bile daha ağırdı. Yol tutuşu markadan markaya farklılık gösteriyor olsa da eski otomobillerin kendine has ağırlığı sayesinde otomobiller yolların tozunu attırıyordu. Bu otomobillerin sağlamlığını kendi gözlerinizle görmek için Karakaya Global’i ziyaret edebilirsiniz. Bu işe kalbini veren Yusuf Karakaya’nın da kendisine ait klasikler bulunmaktadır. Hobi olarak başladığı klasik otomobil merakı gün geçtikçe bir tutkuya dönmüş ve akabinde Karakaya Global’de bulunan yüzlerce klasik otomobille tüm dünyaya yayılmıştır.

Türünün Tek Örneği Olan Klasik Otomobiller Bir Arada

Garaj’da Türkiye, Avrupa ve dünya da büyük ilgi görmektedir. Her ülkeden ziyaretçilerimiz gün içerisinde Garaj’ı gezip bu araçlar hakkında bilgi almaktadır. Eskidikçe değerlenen bu klasik otomobiller sadece araç tutkunlarının değil ziyaret eden herkesin beğenisini toplamaktadır. Karakaya Global’de aynı anda hem 1900’lere ait bir Avrupa araçlarını hem de kendi döneminde büyük sükse yapmış klasik otomobilleri görebilirsiniz. 12 bin metrekarelik bir alan içine kurulan Garaj, Türkiye’de ve Avrupa’daki en büyük garajlar arasında yerini almıştır. Garaj içerisinde özel olarak sergilenen araçlarda bulunmaktadır. Bu araçlar restore edilerek ilk günkü haliyle özel olarak muhafaza edilmektedir.

Her Yerden Ziyaret Edilebilir Klasik Otomobiller

Yusuf Karakaya ve Kaya Ersözlü’nün büyük emek verdiği son projesi sanal tur dünyanın her yerine klasik otomobilleri ulaştırmayı amaçlamaktadır. Bu sayede oturduğunuz yerden kalkmadan klasik otomobilleri inceleyebileceksiniz. İsterseniz firmaya gidip aracı yakından görebilir ve işini tutkuyla yapan uzman personellerden otomobille alakalı detaylı bir bilgi alabilirsiniz. Satılık klasik otomobilleri yakından inceleyebilir ve koleksiyonunuza yeni bir araçta ekleyebilirsiniz. Sadece klasik otomobilin büyüsünü yaşamak isteyen kişiler klasik otomobil kiralayabilir. Böylece daha önce hiç yaşamadığı bir deneyim heyecanını bu klasik otomobiller ile yaşayabilirler. Karakaya Global yüzlerce farklı klasik otomobiliyle ziyaretçilere kapısını sonuna kadar açıyor.

 

KARAKAYA GLOBAL GARAGE

Garaj Sanal Tur Gezi : www.karakayaglobal.com.tr

Bilgi Telefon: +90216 266 62 88

E-Posta: info@karakayaglobal.com.tr

Galeri : Altunizade Mh. Mahir İz Cd. NO:2 34662 Üsküdar/İstanbul

İnstagram: https://www.instagram.com/karakaya.global/

Facebook: https://www.facebook.com/karakaya.global/