Tahancı Hukuk Bürosu

Tahancı Hukuk Bürosu, Ankara merkez olarak kurulan Türkiye ve Yurtdışı genelinde de müvekkillerine avukatlık sağlayan bir hukuk bürosudur.

Tahancı Hukuk Bürosu
Tahancı Hukuk Bürosu Yeni Kalem

Tahancı Hukuk Bürosu, Ankara merkez olarak kurulan Türkiye ve Yurtdışı genelinde de müvekkillerine avukatlık sağlayan bir hukuk bürosudur. En iyi çözüm ortakları ile şimdiye kadar pek çok hukuki süreci başarılı bir şekilde tamamlamış olan büroda, pek çok farklı alan için avukat bulunmaktadır. Ceza hukuku, iş hukuku, icra ve iflas hukuku, idare hukuku gibi çeşitli hukuki alanlarda faaliyet göstermektedir.

İş hukuku avukatı Ankara genelinde gerçekleşen davalarda profesyonel çalışma kadrosu ile hizmet vermektedir. Bilindiği üzere iş hukuku, iş ve çalışma ilişkilerinin düzenlenmesinde etkilidir. Bu süreç en çok sanayi devriminin sonrasında, çalışanların ve işverenlerin artmasıyla birlikte ortaya çıkmıştır. İş ilişkilerinin başarılı bir şekilde düzenlenebilmesi ve işleyişin ilerleyebilmesi için iş hukuku oldukça önemlidir. Bununla birlikte insan hakları hareketleriyle paralel olarak iş hukukunda da işveren ve işçinin haklarının korunması gerekmektedir. İş hukuku bu bağlamda belirli normlar ortaya koymaktadır.

Ankara İş Hukuku

İş hukuku, yazılı ve sözlü olarak gerçekleşen bir iş sözleşmesi kapsamında belirli bir ücret karşılığında işverene bağımlı olma durumuna karşın işverenin direktifleri çerçevesinde çalışma gösteren ile işveren arasındaki hakların ve sorumlulukların düzenlenmesini sağlayan bir hukuk bilimidir. Ayrıca iş hukukunda devlete de bazı hak ve yükümlülükler yükleyen hukuki bir alandır. Genel olarak kategorize edildiğinde; iş hukukunun genel esasları, bireysel iş hukuku, toplu iş hukuku gibi bölümleri vardır.

Kaynak: https://www.tahanci.av.tr/faaliyet-alanlari/is-hukuku-davasi-mahkemesi-avukati-ankara/

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bolu Dağı’nda kar yağışı etkili oluyor!
Bolu Dağı’nda kar yağışı etkili oluyor!
Hortum çatıları uçurdu, asırlık ağaçları da kırdı...Başkan olay yerini inceledi
Hortum çatıları uçurdu, asırlık ağaçları da kırdı...Başkan olay yerini inceledi