Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı, esnaf temizliğe başladı

Cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan'ın, 1 haziran itibariyle uygulanacak olan kademeli normalleşme takvimini açıklamasının ardından, yeme-içme gibi işyerleri.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı, esnaf temizliğe başladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı, esnaf temizliğe başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısının ardından yaptığı açıklamada 1 Haziran itibariyle uygulanacak olan kademeli normalleşme takvimini açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeme-içme yerlerinde belirlenen kurala göre 07.00 ile 21.00 saatleri arasında masaya servis yapılabileceğini ve kahvehane, çay bahçesi, halı saha, spor salonu, lunapark gibi işletmelerin de Pazar günü hariç 07.00 ile 21.00 saatleri arasında hizmet verebileceğini açıkladı. Yapılan açıklamanın ardından yeme içme işyeri olan esnaf, akşam saatlerinde işyerlerinde temizliğe başlayarak, masaları yarına hazır olacak şekilde yerleştirmeye başladı.

“Masalarımızı açtık, sandalyelerimizi kurduk, hazırlıklarımızı yapıyoruz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarının ardından işyerinde temizlik çalışmasına akşamdan başlayan esnaf Oktay Demir, “Sayın Cumhurbaşkanımızın açıklamasıyla sabah 07.00-21.00 itibariyle masalara servis yapabileceğiz, müşteri kabul edebileceğiz. Tekrar inşallah açıldık, müşterilerimizi ağırlamaktan mutlu olacağız, bekliyoruz. Masalarımızı açtık, sandalyelerimizi kurduk, hazırlıklarımızı yapıyoruz, temizliklerimizi yapıyoruz. Çalışmalarımız devam ediyor. Umarım bir an önce bu virüs biter ve herkes rahat bir yıl sürer” dedi.

“Temizliğimizi yapıyoruz. Kısmetse yarın da açacağız”

Köfte dükkanını temizleyerek yarın için hazırlık yapan köfteci Gökhan Karadağ da, “15 aydır hakikaten zordaydık. Bu haberle gördüğünüz gibi temizliğimizi yapıyoruz. Kısmetse yarın da açacağız. En azından yazın nefes alacağız. Birikmiş olan borçlarımızı ufak ufak da olsa temizleyeceğiz” diye konuştu.

Yusuf Eker

haber haberler gündem dünya iha güncel haberler son dakika haberleri türkiye dünya politika ekonomi finans döviz borsa spor futbol siyaset sağlık kültür sanat müzik sinema magazin moda bilim teknoloji
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bolu Dağı’nda kar yağışı etkili oluyor!
Bolu Dağı’nda kar yağışı etkili oluyor!
Hortum çatıları uçurdu, asırlık ağaçları da kırdı...Başkan olay yerini inceledi
Hortum çatıları uçurdu, asırlık ağaçları da kırdı...Başkan olay yerini inceledi